Supersportovní hybrid se výrobních sérií nedočká, vysoce výkonná šestnáctistovka však ano
O zajímavém projektu britského výrobce supersportovních vozů jsme Vás, naše čtenáře, informovali dostatečně. Zcela dokončený automobil nedostal od pověřených „zelenou“, sériová produkce v řádech desítek kusů tak bohužel nevznikne. Plánováno zůstává pouhých pět prototypů pro nejvýznamnější klienty značky.
Karoserie a jednotlivé prvky vozu však mají být využity, stejně jako výkonný pohonný čtyřválcový dvakrát přeplňovaný agregát, vyvinutý věhlasnou britskou firmou Cosworth, která se dlouhá léta zaobírá právě tomuto motoru podobnými downsizingovými jednotkami.
Výrobce motorů se sídlem v Northamptonu, tedy městě na půl cesty mezi známějším Birminghamem a Londýnem, mající velké zkušenosti na poli F1, se prostřednictvím šéfinženýra Andyho Balla nechal slyšet, že agregát použijí v jiném sériovém voze v ladění 480 koňských sil a maximálních otáčkách 10 tisíc za minutu.
Kdy tak nastane, nikdo blíže nespecifikoval.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?