Nejlevnější auto světa, Tata Nano, se neprdává moc dobře. Automobilka proto musí inovovat.
Tata Nano přicházela na trh s velkými očekáváními. Automobilka chtěla, aby se levný vůz stal stejnou legendou jako Fiat 500 nebo Volkswagen Beetle. Očekávání se ale nenaplnila. Prodeje mikrovozu potápí problémy s bezpečností a pochybnosti o spolehlivosti.
Automobilce proto nezbývá než inovovat. Vše navíc uspíšil očekávaný příchod superlevných vozů od Datsunu, za kterým bude stát konsorcium Renault-Nissan. Po úspěchu levné Dacie Logan má Tata oprávněný důvod k obavám.
Nano dostalo modernizaci již loni, kdy se změnily některé technické prvky. Nyní se dočkáme faceliftu po vzhledové i technické stránce. Největší novinkou ale bude větší motor. Namísto současného šestistovkového benzínu bude možné zakoupit do vozu osmistovka na stejné palivo. Měla by přijít také verze na plyn a na diesel. Tím se vůz přiblíží k dražším a úspěšnějším mini.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?