Elektromobil od Mitsubishi, model i-MiEV, dostal technologický facelift. Díky němu se prodloužil dojezd a spadla i cena.
Mitsubishi se rozhodlo prodávat hned dvě verze svého i-MiEVu, který je jedním z nejúspěšnějších elektromobilů dneška. Prodalo se jich přes 14 tisíc kusů.
Levnější verze M nabídne sníženou kapacitu baterie na 10,5 kWh, o koně přijde také motor, jehož výkon poklesne na 41 koní. Dojezd činí dle japonského cyklu 120 km, přičemž plné nabití trvá z japonské sítě 4,5 hodiny, rychlonabíjení na 80 % kapacity zvládne na čtvrthodinu.
Vyššímu modelu G zůstala současná baterie s kapacitou 16 kWh i motor s výkonem 63 koní. Jeho dojezd se však prodloužil o 20 km na hodnotu 180 km. Nabíjení trvá 7 hodin.
Obě verze budou zpočátku dostupné jen v Japonsku, není ale důvod, aby se postupně nedostaly i do Evropy. Poměrně lákavá je cena. Levnější varianta totiž přijde na 2,6 milionu jenů, což je v přepočtu 540 tisíc korun. To není ve světě elektromobilů příliš. Vyšší verze přijde na 3,8 milionů jenů, tedy asi 790 tisíc korun. Mnoho států, mezi nimi i ten japonský, přitom nákupy elektromobů štědře dotuje.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?