Tak tohle se hodně nepovedlo. Po velkém nadšení z nové luxusní Volhy je tu velký propadák.
Volha před několika lety koupila od Chrysleru linku na výrobu modelu Sebring. Stálo ji to oficiálně 100 milionů dolarů, neoficiálně dvojnásobek, tedy asi 4 miliardy korun. Plánovala výrobu asi 160 tisíc aut ročně.
Místo toho přišlo fiasko. Loni se prodalo jen 6222 "Sibiří" a letos spadlo číslo téměř až k sibiřským teplotám, za prvních 11 měsíců našlo svého majitele jen 3961 aut.
Výroba je natolik nerentabilní, že se nevyplatí ani vytápět halu. Automobilka tak raději výrobu utla.
Neúspěch má více důvodů. Jedním z nich je špatné načasování, přišlo zrovna do doby, kdy nákupy aut padaly volným pádem. Rusové začali přesedlávat do menších a levnějších vozů a ti bohatší si raději koupí SUV. Nepomohla ani nepříliš dobré prestiž značky a paradoxně možná i příliš lákavá cenová politika. Velký a relativně luxusní sedan stál 300 tisíc korun, což je tak polovina toho, co stojí konkurence.
Ruský Sebring se začal prodávat až po velkých slevách. Nepomohly však ani ty, dokonce ani podpora Vladimira Putina. Volha se rozloučí s dalším modelem. Natrvalo.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?