Volkwagen uvolnil ceníky nového Phaetonu. Silně faceliftovaný model je nově poměrně levný, začíná totiž pod milionem a půl.
Volkswagen Phaeton, to je velmi luxusní vůz, který ale přinejmenším v prodejích na svou konkurenci nestačí. Proto se Volkswagen rozhodl nasadit na zastarávající vůz velmi atraktivní cenu. Revize ceníku po faceliftu, který jen zmírnil stárnutí vozu představeného v roce 2002, přinesla příjemné překvapení, základní cena se totiž dostala na 1 446 tisíc korun se šestiválcovým turbodieselem.
Podíváme-li se na konkurenci, zjistíme, že tato nejnižší cena je opravdu příznivá. BMW nabídne svoji sedmu s podobným motorem za 1 647 tisíc, Mercedes nabídne třílitrový diesel za 1 805 tisíc.
Volkswagen nezahálí ani výbavou ta je, na vlajkovou loď jak se sluší a patří rozsáhlá. Zahrnuje pohon všech kol, šestici airbagů, ESP, čtyřzónovou klimatizaci, desítireproduktorový audiosystém, tempomat, ve dvanácti směrech stavitelná přední sedadla a další řadu prvků. Pozadu není ani kvantum příplatkové výbavy.
Volkswagen svůj Phaeton pro tuzemský trh nabízí s dieselem V6 TDi, který tvoří s výkonem 240 koní základ nabídky, a benzíny V6, V8 a W12 o výkonech 280, 335 a 450 koní.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?