Nissan zahájil výrobu svého malého modelu Micra. Ten bude vyráběn v továrně v Indii, odkud bude exportován i do Evropy.
Indie se pomalu stává automobilovou velmocí. Kromě velkých domácích fabrik (zvláště automobilky Tata), se sem stahují i další značky z celého světa. Je to logické, zatím nenasycený trh má obrovský potenciál jak pro spotřebu, tak i pro levnou výrobu.
Výrobní kapacita závodu Oragadam v Chennai by měla být 200 tisíc vozů ročně, po úplném dokončení továrny bude výroba dvojnásobná, přičemž další kapacity dodá výroba v Thajsku, Číně a Mexiku. Továrna by měla zaměstnat 6000 Indů.
Továrna zatím začne prvními kusy uspokojovat poptávku přímo na místě, v Indii. Od července budou vyráběna i auta na export, která bude možné v Evropě koupit v září.
Micra je tradičním malým vozem Nissanu. Ve své poslední generaci ji pohání tříválec 1,2 o výkonech 80 a 98 koní.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.