V záplavě všech elektrických, vodíkových, methanolových a já nevím jakých ještě konceptů, která ještě velmi dlouho neuvidí světlo světa, se objevují i mnohem reálnější vozy blízké budoucnosti. Například ty od Daihatsu.
Dva koncepty se jmenují Basket a Deca Deca. oba vycházejí ze stejného pera, jejich design je přísně hranatý a chtělo by se říct až pravoúhlý. Jen občasné oblinky zjemňují jinak ostré linie.
Basket je koncept otevřeného vozu. V případě nepřízně počasí je ho možné překrýt pevnou střechou, ale automobilka navrhuje i stylové plátěné překrytí zadních sedadel.
Záď je koncipována v podstatě jako pick-up, je vyřešena užitkově a prakticky, tedy bez čalounění, jen s plasty. Sedadla z textílií mají být podle automobilky relaxační.
Koncept klasické městské krabice tak, jak to v Japonsku milují, to je Deca Deca. Dvojice proti sobě se otevírajících dveří nabízí ohromující přístup do interiéru. Zajímavé je, že zadní dveře jsou jen na jedné straně.
Maximální obestavění prostoru můžete sami vidět na přiložených snímcích.
Oba koncepty vypadají docela svěže a připraveně i do sériové výroby, u nás se jich ale s vysokou pravděpodobností nedočkáme.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?