Nissan Micra se tradičně profiloval jako auto pro ženy a nejinak tomu bude i v následující generaci. Design bude zbrusu nový a na ten současný si snad ani nevzpomene.
Micra je poměrně úspěšným vozem od Nissanu, vyrábí se od roku 2003 a vyznačuje se mimořádně líbivým, skoro bych řekl až sladkým designem. Vysoká spolehlivost a pěkný design zajišťuje Micře stabilní popularitu.
To ale neznamená, že by nemohla přijít nová generace. Ta nebude mít po vzhledové stránce se současnou generací mnoho společného, poznávacím a nezaměnitelným prvkem bude kulatost.
Žádné ostré řezy jako Fordu Fiesta nebo Mazdy 2, Nissan Micra zůstane věrný oblinám.
Nissan ve svém prohlášení o dvou odstavcích nezmínil žádné podrobnosti o představení, víme jen, že zastoupení v Thajsku bude model prezentovat jako Eco-car. To je projekt tamní vlády, který podporuje ekologická vozidla.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.