Čtyřicet let je hodně nebo málo? Automobilový průmysl za tu dobu ušel velmi dlouhou cestu, jak dosvědčuje video pořízené na konci 60. let.
Stará videa ukazují spíš než ochranu neochranu pasažrů. Ve videech není ničím neobvyklým, že figurína vypadne z auta, praští se o jiné sedadlo nebo se zakřiví do naprosto nemyslitelné pozice.
Dnes automobilky na bezpečnost hrají mnohem víc než kdy jindy. Moderní auta mají tolik bezpečnostních systémů, že by je málokdo dokázal spočítat. Oproti tomu video ukazuje vozy z doby, kdy airbagy ještě nebyly vynalezeny, bezpečnostní pásy byly výstřelkem moderní techniky a jen málokterý vůz měl opěrky hlavy.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?