Velmi dlouhý pohled do budoucnosti přiváží do Paříže značka Renault. Velký hybridní crossover doslova a do písmene kříží všechno co jen křížit může a vytváří docela zajímavou koncepci. Uvidíme v prvky budoucích renaultů?
Futurismus je na prvním místě. Karoserii tvoří černě tónované sklo společně s černě lakovaným karbonem.
O pohon se stará hned trojice motorů, inspiraci hledejme jednoznačně v Lexusu. Dva elektromotory si rozdělují obě nápravy, každý z 20kW (26 koní) motorů tak má na starosti jednu. Tyto elektromotory dokáží suplovat výkon spalovacího dieselového motoru o výkonu 150 kW (201 koní). Ačkoliv je jeho objem jen dva litry, produkuje i vysoký točivý moment 450 Nm.
Důraz je krom motorů kladen i na aerodynamiku. I díky tomu je součinitel odporu jen 0,29.
Ponton rozložité karoserie je 4,8 metru dlouhý a dva metry široký. Díky své velikosti pojme tři řady sedadel a pohodlně usadí šestici cestující. Že by ukazoval budoucí Espace?
Zajímavá jsou i čísla, velký Crossover totiž na stovku zrychlí za 7,8 a dosáhne spotřeby jen 4,5 litru na 100 km.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?