Je téměř jisté, že si svého plechového miláčka za elektrickou tříkolku z Německa nevyměníte, ale Twike je zářným příkladem toho, že se i nadále pracuje na nenáročných dopravních prostředcích pro městský provoz.
Twike Tri Electric Hybrid je navržen jako dvousedadlová tříkolka tvaru kapky s plátěnou střechou. Pohon zajišťuje asynchronní elektromotor s výkonem 3 kW. 280 sériově zapojených článků generuje napětí 336 V. Díky rekuperační brzdové soustavě dobíjí akumulátor i brzdění.
Ale není to vše. Vozítko je vybaveno šlapátky a můžete elektromotoru pomoci i vlastními fyzickými silami. Věříme, že v Asii by mohl být Twike ideálním přestupovým prostředkem pro zapřísáhlé konzervativce mezi tradičními koly a automobily.
Tříkolka je určena mladým lidem, kteří se chtějí odlišit a nemají na Porsche či Ferrari. Zároveň by v ní mohli nalézt zalíbení vyznavači počítačových her. Nejenže je standardem palubní počítač, ale veškeré ovládání zajišťuje joystick a jedna ruka.
Výrobce deklaruje ekonomickou nenáročnost, ale co se týče bezpečnosti mlčí. Vozítko je možné registrovat jako motocykl, proti kterému je však Twike podstatně větší a hůře skladovatelný.
Předpokládáme, že pouze skutečně výrazné daňové zvýhodnění by mohlo přinést nějaký ten Twike na naše silnice, neboť jeho základní cena kolem půl milionu českých korun něco takového za současného stavu téměř vylučuje. Foto: Twike
Elektrifikace postupuje a do měst se kromě velkých SUV začínají tlačit i elektromobily výrazně kompaktnějších rozměrů. Hyundai Inster je jedním z nich – čistě elektrický prcek, který vsází na originální design, užitečnou výbavu a kompaktní rozměry usnadňující městské jízdy. Dokáže však obstát i mimo městské prostředí? A jaká je jeho reálná konkurenceschopnost při ceně, která v našem případě přesáhla hranici 800 tisíc korun?
Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?