Renault investoval miliony do motoristického sportu a výsledkem je vítězství automobilky ve Formuli 1 v roce 2005, ale jak pomoci francouzské firmě v prodeji automobilů? Jednoduše – Megane F1.
Vedle reklamního a technického vývoje se Renault předvedl v 90tých letech jedním z nejlepších hothatchů všech dob Cliem Williams, v jeho šlépějích jde také Megane F1. Základ tvoří pohárová verze meganu RanultSport. Nepříliš výrazným prvkem jsou pruhy na přední, zadní a boční straně vozu. Většinu asi nejvíce upoutají černá slitinová kola a zpětná zrcátka. Uvnitř potom kralují modrá sedadla Recaro. Celkově působí Megane F1 velmi diskrétně a decentně, proč tedy název F1?
Odpověď se skrývá uvnitř vozu, 222 koňských sil ve 2,0 litrovém agregátu přeplňován turbodmychadlem s upraveným výfukovým potrubím a okamžitou reakcí na plyn vás solidně zatlačí do sedačky. Pro okamžité a bezpečné brždění jsou zde na míru ušity brzdy Brembo. Fanoušci automobilky se mají opravdu na co těšit slibuje Renault.
foto: Pascal Pierart
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?