Čínský výrobce elektromobilů Nio plánuje v září otevřít svůj první závod v zahraničí, informovala v pondělí podle ČTK agentura Reuters. Továrna na výrobu stanic pro výměnu baterií se buduje v Maďarsku, zhruba 20 kilometrů západně od Budapešti. Podle maďarských médií investice činí 5,5 miliardy forintů (asi 337 milionů Kč), z toho maďarská vláda poskytne 1,7 miliardy forintů.
Společnost Nio urychlí výstavbu stanic pro výměnu baterií v Evropě, aby mohla ve druhé polovině letošního roku rozšířit prodej svých aut v zemích regionu, včetně Německa, Nizozemska, Švédska a Dánska. Stanice vybitou baterií nenabíjí, ale vymění ji za baterii plně nabitou.
Nio podle dnešního oznámení spolupracuje s britskou energetickou skupinou Shell na výstavbě stanic pro výměnu baterií po celém světě, a to jak v Číně, tak i Evropě. Shell zpřístupní uživatelům Nio svou nabíjecí síť v Evropě.
Společnost Nio loni začala dodávat svůj elektromobil ES8 do Norska, v Oslu otevřela showroom. Čínská automobilka uvedla, že plánuje zřídit 4000 stanic pro výměnu baterií po celém světě, z toho čtvrtinu mimo Čínu.
Před třemi měsíci se společnost AURES Holdings rozhodla po 76 letech transformovat tradiční značku Mototechna do nové podoby. V Praze v ulici Kolbenova otevřela první polistopadovou samostatnou pobočku a značce dala nejen novou podobu loga, ale výrazně posunula na novou úroveň nabídku aut i služeb. To se ukázalo jako dobrý tah, protože tím zacílila na náročnější klientelu. Potvrzuje to i rostoucí NPS (hodnocení úrovně služeb od zákazníků) a vysoké hodnocení na Googlu. Doposud byla Mototechna součástí nabídky všech poboček AURES Holdings v Česku a na Slovensku. Do tří let plánuje Mototechna rozšířit nabídku na 2 000 aut a otevřít další pobočky nejen v České republice, ale i na Slovensku a v Polsku.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.