"Ještě letos zpřístupníme naši síť Supercharger dalším elektromobilům," napsal Musk. Dodal, že časem se nabíjecí síť Tesly otevře i dalším elektromobilům ve všech zemích.
Německý ministr dopravy v červnu uvedl, že se snaží Teslu přesvědčit, aby svou nabíjecí síť otevřela i dalším výrobcům automobilů, a usnadnila tak řidičům elektromobilů nabíjení. Americká automobilka nyní buduje závod v Grünheide, což je několik kilometrů jihovýchodně od Berlína. Sériová výroba tam začne koncem ledna příštího roku, s šestiměsíčním zpožděním proti původnímu plánu.
Bílý dům na konci června představil plán investic do infrastruktury, který má podporu mezi demokraty i republikány. Podle dokumentu zveřejněného Bílým domem činí součet základních a nových výdajů plánovaných na příštích osm let celkem 1,2 bilionu dolarů (26,2 bilionu Kč). Ze zmíněné sumy půjde 7,5 miliardy dolarů na infrastrukturu spojenou s elektromobily, tedy i na dobíjecí stanice.
Sítě dobíjecích stanic po USA budují i firmy Blink Charging, EVgo, ChargePoint Holdings či Electrify America, kterou založil Volkswagen. Zlepšení nabíjecí infrastruktury v USA by mohlo povzbudit více Američanů k nákupu elektromobilů, což by automobilky General Motors a Ford posílilo v soutěži proti Tesle.
Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA), spotřebitelé a sdružení za udržitelnou dopravu v únoru ohledně dobíjecí infrastruktury apelovali v dopise na Evropskou komisi. Evropská unie by podle nich měla stanovit závazný cíl vybudovat jeden milion veřejných nabíjecích stanic pro elektromobily do roku 2024 a tři miliony do roku 2029.
Zřizování veřejných dobíjecích stanic, které mají doplňovat ty doma a na pracovištích, je ale zatím pomalé. Tarify a způsoby platby navíc nejsou jednotné. Loni bylo v EU celkem 224.538 veřejných nabíjecích stanic. V České republice to bylo 1516 veřejných stanic - na jednu zásuvku tak připadalo méně než pět elektromobilů.