Škoda představila novou generaci Rapidu. K mání je s motory 1,6 MPI a 1,4 TSI. S cenou pod 299 000 Kč se jedná o skvělý kup. Má to však jeden háček.
Nový Škodovácký lifting převzal designové prvky od jeho sestřičky Scaly. Přebírá z ní podobně tvarované svítilny, a to jak ty přední, tak i zadní. Dále na první pohled zaujme pro mladoboleslavské modely charakteristicky tvarovaná maska chladiče. Inspirace novými Škodovkami pokračuje též v interiéru. Displej infotainmentu je umístěn podobně jako u Scaly. Volant svým tvarem nezapře inspiraci tím, jenž se před pár týdny objevil v nové Octavii.
Pod přední kapotou našly své místo pouze zážehové čtyřválcové motory. Jsou jimi dvě výkonové varianty motoru 1.6 MPI s výkony 66 kW (90 koní) a 81 kW (110 koní). Dále pak s převodovkou DSG spárovaná 1.4 TSI 92 kW (125 koní). Za 1.6 MPI s 66 kW, v základním stupni výbavy, si v showroomech Škody řeknou pouze 299 000 Kč.
Pokud vás nový Rapid láká, tak Vás bohužel musím zklamat. Cena 299 000 Kč je přepočet z aktuálního kurzu ruského rublu. Ano, jak už správně tušíte, nový Rapid je určený pouze pro ruský trh a s dovozem do České republiky se nepočítá.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?