Představa funkce takového zařízení přitom dává smysl, rozměrná bedna s bateriemi se dá přepravit na místa nedisponující dostatečným přívodem energie a tam využít k nabití vozů návštěvníků. Po vybití přijede nákladní vozidlo s jeřábem a bednu odveze k nabití. V případě dostupnosti přívodu energie na místě se k němu může systém zapojit a nadále fungovat jako běžná nabíječka.
Každá z plánovaných power bank má poskytnout 360 kWh a najednou se mohou nabíjet čtyři vozy, jen dva však můžou využít rychlonabíjení DC 100 kW, další dvě se musí spokojit s pomalejším AC. Volkswagen udává průměrnou dobu nabíjení 17 minut, nespecifikoval však na jakou úroveň se za tuto dobu může vozidlo dostat.
Systém využívá stejné baterie jako vozy postavené na platformě MEB, nabízí se tedy možnost využití starších baterií nadále nevhodných pro provoz v elektromobilu.
Jako ideální místo k využití udává Volkswagen větší akce jako festivaly, které nedisponují dostatečnou infrastrukturou pro nabíjení elektrických aut, ale také například pro města snažící se najít optimální umístění pro trvalé nabíječky.
Volkswagen samozřejmě není první, kdo přišel se stejným nápadem, už od roku 2011 se věnuje vývoji podobného systému Americká automobilová asociace a také firmy EV Charge Mobile nebo Freewire Technologies. VW však díky své velikosti a vlivu může být tím, kdo podobný systém dostane opravdu do mainstreamu.