Alfa Romeo naposledy upravila své kupé a roadster 4C vloni v lednu. Italský výrobce chystá další technický update na začátek roku 2019. Dle magazínu Autocar dostane řadu vylepšení, ale nebude nabízen s manuální převodovkou.
Informaci, kterou přinesl britský časopis potvrdil šéf vývoje značek Alfa Romeo a Maserati Roberto Fedeli. Zároveň uvedl, že upravená 4C se představí koncem příštího roku, její prodej pak bude zahájen v lednu 2019. Kapesní střela by měla krom nového motoru dostat i upravené odpružení a řízení.
Současná 4C je kritizována za špatnou ovladatelnost a nepředvídatelné řízení. To chtějí inženýři Alfy odstranit použitím nejnovějších technologií. K pohonu současné verze slouží benzinové turbo 1,75 l o výkonu 237 k a s točivým momentem 350 Nm. Auto rozhýbá z 0 na 100 km/h za 4,1 s, maximální rychlost je pak solidních 257 km/h. V rámci faceliftu by měly přibýt i nové exteriérové barvy a více možností personalizace. Fedeli rovněž v článku prozradil, že špičkové modely značek Ferrari, Maserati či Alfa Romeo nedostanou kvůli malému zájmu zákazníků manuální převodovky.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?