Automobilka Hyundai představila novou generaci vozidel poháněných palivovými články, kterou tentokrát zastupuje stylové SUV s dojezdem až 580 kilometrů na jedno natankování.
Dnes si v soulu odbyla premiéru již čtvrtá generace FCEV vozidel korejské automobilky Hyundai, kterou tentokrát zastupuje elegantní SUV. Vů přímo navazuje na koncept FE Fuel Cell, který se představil již na autosalonu v Ženevě. V produkční verzi by pak vůz mohl nahradit starší, palivovými články poháněný Tuscon. V tom by mu měl pomoci i dojezd cca 580 kilometrů.
Co se designu týče, tento nový zástupce FCEV vozidel je druhým SUV ze stáje Hyundai, který převzal nový designový jazyk značky - tím prvním byl kompaktní městský crossover Kona. Součástí nového stylingu je například stylová čelní maska, úzké světlomety a poměrně vysoko posazené mlhové světlomety.
Některé technické parametry stále nejsou známy, ovšem elektrický motor by mohl dosahovat výkonu cca 120 kW (163 k) a točivým momentem 400 Nm. Tento výkon pak bude s největší pravděpodobností posílán pouze na přední nápravu.
Prodej bude zahájen začátkem příštího roku v Korei, následovat bude severoamerický trh a poté dorazí nové SUV snad i do Evropy.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?