Bentley Flying Sport aktuálně koupíte s mamutí W12 nebo o něco málo střízlivější V8. Mezi těmito motory ale zeje velká díra, kterou britská automobilka doposud nezaplňovala. Zlom přichází až teď, kdy se objevuje Flying Spur V8 S.
Hlavním odlišením V8 S od zbytku modelové palety je použití čtyřlitrového osmiválce twin-turbo, který je naladěný na 528 koní a 680 Nm. Plný točivý moment je navíc dostupný už od 1700 ot./min, což výrazně pomáhá akceleraci. Síla je na všechna kola (distribuce výkonu v poměru 40:60) přenášena upravenou osmistupňovou automatickou převodovkou ZF. Akcelerace z 0 na 100 km/h zabere luxusní limuzíně 4,9 sekundy, o 0,3 sekundy méně než verzi V8, maximální rychlost je 306 km/h. Osmiválec disponuje vypínáním poloviny válců, tím klesá spotřeba až na papírových 10,9 l/100 km. Dojezd na plnou nádrž je 837 kilometrů.
Změn se dočkaly podvozek i elektronická kontrola stability, podle Bentley by tak mělo dojít ke zlepšení jízdních vlastností i prokluzu kol ve vyšších rychlostech, respektive k plynulejší distribuci točivého momentu. Opomenut však nebyl ani komfort, zajištěný prostřednictvím vzduchového odpružení a adaptivních tlumičů. Vzhledové změny zahrnují zatmavená přední světla, černou masku chladiče a lesklý černý difuzor. Za 20palcovými koly se ukrývají červené nebo černé třmeny brzd.
Pokud budete chtít utrácet, nabízí Bentley doplňky z řady Mulliner Driving Specification, zahrnující například 21palcová kola. Uvnitř čekejte tříramenný sportovní volant, specifické provedení hlavice řadící páky a pádel pod volantem, dřevěné dekorační plochy, lakované klavírní černí, a dvoubarevné čalounění sedadel. Za příplatek mohou být do opěrek hlav vyšita loga V8 S, čalounění za extra peníze obstará semianilinová kůže. Ta je dostupná i pro model s dvanáctiválcem.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, které na semaforu sice potrápily kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?