Bugatti se rozloučilo s Veyronem velmi stylově, neboť na letošním ženevském autosalonu představilo úplně posledního Veyrona v edici La Finale. Ovšem nemusíme smutnit, protože automobilka, spadající do koncernu Volkswagen, momentálně finišuje s pracemi u jeho nástupce Chirona. Nikoho snad nepřekvapí, že Bugatti chce znovu zaútočit na titul nejrychlejšího sériového vozu na světě.
Je samozřejmé, že francouzský hypersport se bude prodávat ve variantě kupé, ale nedávno médiemi prolítla také informace, že dorazí i ve verzi Targa. Ta se bude vyznačovat zejména odnímatelným karbonovým panelem, avšak Chiron má dostat tzv. T-bar neboli „téčko“ spojující čelní sklo a zadní část auta.
Prozatím Bugatti nezveřejnilo podrobnější parametry nového hypersportu, ale dle předchozích zpráv by měl Chiron disponovat 8,0litrovým čtyřikrát přeplňovaným motorem W16 s předpokládaným výkonem okolo 1500 koní a točivým momentem 1500 Nm. Výkonný agregát bude zřejmě spojen se sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG a pohonem všech čtyř kol. Zatím to není potvrzené, ale nové Bugatti Chiron by mělo zrychlit na stovku za neuvěřitelné 2,3 sekundy. Dovolím si i tvrdit, že Chiron bude vybaven možná i elektromotorem, systémem Start/Stop nebo systémem pro deaktivaci válců.
Celkem se údajně vyrobí pouze 500 kusů, ale už nyní Bugatti prý registruje nejméně 120 objednávek. I když pár kupujících již podepsalo závaznou objednávku, své vozy nedostanou dříve než v roce 2017. Nicméně, premiéra klasického Chironu by se měla uskutečnit na následujícím březnovém autosalonu v Ženevě a co se týče verze Targa, ta dorazí až během roku 2018.
Samozřejmě jak u Veyronu, tak i u Chironu je pořizovací cena opravdu šílená pro běžného smrtelníka. Bugatti chce nejprve 200 000 euro (cca 5,4 milionu korun) jako počáteční vklad, poté druhou zálohu ve výši 900 000 euro (cca 24,3 milionu korun) a pak pochopitelně zbylý doplatek. Celková cena nebyla zatím odtajněna, ale pohybujeme se v rozmezí 2,2 – 2,5 milionů euro (v přepočtu 59,5 – 67,6 milionů korun).
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.