Město kdysi zničené atomovou bombou nebude stíhat chrlit CX-3, zákazníci po ní budou toužit víc, než Mazda původně čekala.
Mazda přichází za pět minut dvanáct na trh s crossovery. Svou CX-3 představila před krátkou dobou a už nyní zjišťuje, že šlápnutí do segmentů crossoverů rozhodně nebylo mylné. Teď se dokonce bojí, že jí zákazníci utrhají ruce.
Vedoucí evropské centrály Mazdy prozradil kolegům z Automotive News Europe, že „pro Mazdu je v současnosti velkou výzvou uspokojit poptávku po CX-3 na všech trzích Evropy“.
V Hirošimě, kde se nachází výrobní závod CX-3, zvládají ročně vyrobit až 150 tisíc crossoverů, přičemž analýza trhu předpokládá, že do Evropy se jich na lodích doveze ročně téměř 40 tisíc což je téměř třetina produkce.
Problém s uspokojením poptávky není něčím ojedinělým. Stejné potíže automobilku provází tak nějak stále. Například u modelu 3 byly dlouhé čekací lhůty v Čechách příčinou, proč nejeden zákazník přešel ke konkurenci.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?