Luxusní odnož Citroënu chce konečně vyrobit vlajkovou loď, hodnou tohoto označení. Má to ale pár chybiček.
DS rádo kouká po prémiovém segmentu. Ač se této značce (ano dnes už samostatná značka) daří například v Číně, na starém kontinentu jí to moc nejde. Ostrými lokty, tedy především ostrými liniemi, chce bojovat proti zavedené konkurenci z Německa a popřípadě Velké Británie.
Do čela armády svých bojovníků chce postavit velký sedan, který půjde po krku vyšší střední třídě mezi prémiovými automobilkami. Jasně, my DS fandíme. Líbí se nám jejich myšlenka znovuzrozeného DS s odkazem na jeho slávu a třeba DS3 je skvělé auto.
Jenže už před nějakou tou dobou se Citroën rozhodl s ukončením výroby hydropneumatického odpružení hydractive. Tudíž i takový prémiový sedan DS8 (jak se zřejmě bude jmenovat) bude na klasických tlumičích s pružinami. Kdo kdy jel s Citroënem s hydroactivem, moc dobře ví, jak krásně komfortní jízdu nabízí. A to je dle nás daleko silnější zbraň, než ostré linie.
Je to tedy docela ambiciózní plán, který má už teď jednu výraznou chybu. Jak to dopadne nevíme, ale připomeňme si neúspěch velkého sedanu C6, který byl z ekonomické stránky velikým přešlapem.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?