Indická automobilka Mahindra má díky spojeneství s Renaultem právo produkovat své valstní verze Loganu. Jak se ale vajít do striktiních legislativních pravidel?
Společnosti Renault a Mahindra utvořily joint venture, díky které má Mahindra od roku 2007 právo produkovat svoje vlastní vozy Dacia Logan, samozřejmě se změněným logem a dalšími drobnostmi. Indické daňové zákony jsou ale neúprosné a vozy s délkou přes 4 metry jsou daněny více než vozy menší. Jak z toho?
Mahindra vyřešila tento problém elegantně. Jednoduše uřízla Loganu zadní část a vytvořila tak hatchback, po kterém mimochodem mnozí zájemci o Logan velmi dlouho marně volali. Nejsem si ale jist, zda by se jim tato varianta líbila. Nejde ani tak o vzhled, ale spíše o praktičnost. tradiční hatchbacky vynikají přístupem do kufru díky možnost zvednutí prakticky celého překrytí zádě, tedy nejen plechu, ale také okna. Zde tomu tak ale není. Otevřít je možné jen plechovou část, sklo je v rámci unifikace se sedanem pevné.
Zbytek vozu známe, jde o klasický Logan. Pod kapotou je motor od Renaultu o výkonu 65 koní, jde o turbodiesel 1,5 dCi. Benzínové motory nabízené nejsou, opět kvůli daňové legislativě.
Výbava je vzhledem k určení docela očekávatelná, v různých stupních výbavy tak lze získat například čelní airbagy, klimatizaci nebo elektrické pomocníky ABS a ESP. Cena bude o nějakých 25 tisíc nižší než u sedanu,
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.