SsangYong Rodius se vrací v novém kabátku. Rozměrné MPV bude opět bodovat bezkonkurenčním prostorem a spojením s pohonem všech kol.
Zásadní konkurenční výhodou SsangYongu Rodius, který se bude na některých trzích prodávat jako Korando Turismo, je obří prostor. Konstruktérům se podařilo vměstnat do karoserie čtyři řady sedadel, což znamená až jedenáct osob ve voze (2+3+3+3). To jinak zvládají jen dodávky. Variabilita interiéru samozřejmě zaručí možnost vyjmutí všech sedadel zadních tří řad a převoz množství nákladu v kufru. Posun sedadel dvou prostředních řad zase dovolí osmičlennou konfiguraci s obrovským prostorem na nohy.
O pohon vozu se postará dvoulitrový přeplňovaný diesel o výkonu 155 koní. Na některých trzích přijde i šestiválcový benzín. Výkon bude putovat přes šestistupňovou přímo řazenou či pětistupňovou automatickou převodovku na všechna čtyři kola.
Tradiční bolestí SsangYongů byl design. Nové Korando Turismo se v tomto mírně vylepšilo. Záď již nepůsobí tak podivným dojmem, o něco kontroverznější je oproti tomu příď. Inu, posuďte sami...
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?