Podobně jako úhlavní konkurent, Rolls Royce, i Bentley vytahuje do boje luxusní kabriolet jako vrchol nabídky.
Luxusní kabriolety jsou třešničkou na dortu v nabídce superluxusních značek. Bentley má s jejich výrobou letité zkušenosti a ty chce nyní proměnit ve vrcholnou verzi řady Mulsanne.
Bentley Mulsanne v otevřené variantě dostane, podobně jako konkurent od Rolls-Royce, plátěnou střechu, nikoliv pevnou skládací, jak je nyní v módě. Je však jasné, že půjde o materiály schopné komfort pevné střechy plně nahradit.
Vůz už dokonce byl představen úzkému kruhu odborné veřejnosti, avšak vzhledem k zákazu focení prozatím žádný reálný obrázek nemáme. Ti, kteří na prezentaci byli, se však shodují, že jde o fascinující vůz a se skicami si rozhodně nezadá.
Známe už i některé technické parametry. Bentley má o něco kratší rozvor a tím i o trochu méně místa v interiéru. Stále by však měl být luxusní dostatek prostoru pro čtyři pasažéry. Zmizely jedny dveře, díky čemuž bylo možné přední pár dveří prodloužit. Pro pohodlný nástup i na zadní sedadla by tak mělo být dost místa.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.