Čínská automobilka Great Wall chce definitivně dostat své vozy do Evropy. Hlad evropanů po levnějším a jednodušším voze má vyřešit její továrna v Bulharsku.
Podobně jako dříve japonské a korejské automobilky, i ty čínské se pomalu dostávají ze zaostalosti na světovou úroveň. Logickým důsledkem není nic jiného, než postup na vyspělé trhy.
Po několika marných pokusech s adaptovanými domácími vozy to automobilka Great Wall zkouší znovu, ale o to pořádněji. Staví totiž továrnu v Bulharsku, členském státě Evropské unie.
Zde by měl vznikat nový vůz určený právě pro Evropu. Již v příštím roce by mělo z linek sjet kolem osmi tisíc vozů určených nejprve pro méně nároční trhy jako je Bulharsko či Rumunsko. Postupně se začne výroba rozšiřovat a vozy poputují dále na západ. Během pěti let by se měly prodávat ve všech státech EU.
Mělo by jít o levný vůz v hodnotě kolem osmi tisíc euro (v současné době asi 205 tisíc korun), jehož úkolem bude prošlapat cestičku budoucím vozům.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.