Chevrolet Captiva Sport sa bude predávať na severoamerickom trhu v prezlečení európskeho Oplu Antara. K dispozícii bude len pre firemnú klientelu.
Trojica súrodencov Saturn Vue, Opel Antara a Chevrolet Captiva fungovala donedávna spoločne na trhoch v takmer celom svete. Po zrušení automobilky Saturn však nedávno v Severnej Amerike vypadol z ponuky práve Saturn Vue, jeho prítomnosť však na tamojšom trhu nahradí takmer identický model, avšak pod krídlami značky Chevrolet.
Aby to však bolo ešte komplikovanejšie, Chevrolet Captiva Sport vychádza z v Európe predávaného Oplu Antara v prevedení pred nedávnym faceliftom – je to zrejmé z pôvodnej grafiky svetlometov a tvaru predného nárazníka, ktoré charakterizovali Antaru pred modernizáciou. Jedna zmena na karosérii predsa len existuje, je ňou logo Chevroletu na prednej maske.
Zaujímavosťou je, že Captiva Sport nebude k dispozícii pre všetkých motoristov, ale len pre fleetových zákazníkov. Pod kapotou je v ponuke dvojica benzínových motorov - 2,4 Ecotec, vrcholom je motor 3,0 V6. Ten bude k dispozícii pre dve najvyššie výbavy z troch, LS, LT a LTZ. Výroba tohto modelu bude prebiehať v Mexiku.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?