Lamborghini mělo do Frankfurtu přivézt něco speciálního. Čekali jsme i nový model, nakonec je z toho ale "jen" pekelně vyladěné Gallardo.
Lamborghini Gallardo není nikterak pomalé auto, přesto automobilka investuje mnoho sil do jeho postupného ladění. Nyní tu máme jeho nejvýkonnější verzi vůbec.
Desetiválec byl posílen na finální výkon 570 koní, což je o 60 více než ve standardním Gallardu. A co více, automobilka věnovala práci také odvěkému rivalu motorového výkonu, totiž hmotnosti. Tak díky mnoho úpravám spadla o citelných 70 kilo, díky čemuž váží Gallardo Super Trofeo Stradale skvělých 1340 kg.
Výkon desetiválce je tradičně přenášen na všechna čtyři kola, jak je u Lamba již zvykem. Užita je robotizovaná převodovka se šesti stupni, která se ovládá pádly pod volantem. K dispozici je i mód pro superrychlý odpich z místa.
Superrychlý nepíši nadarmo, pokud se totiž pedál plynu dotkne země, může se tohle nadopované Gallardo pohybovat stokilometrovou rychlostí již za 3,4 sekundy. Maximální rychlost je 320 km/h.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?