Začalo odpočítávání premiéry elektrického ID. Buzz!

Petr Boháč / AutoRoad.cz, 26. února 2022, 09:28 Google+

Světová premiéra konceptu ID. BUZZ1 na detroitském autosalonu v lednu 2017 vyvolala po celém světě senzaci. Nadšené ohlasy nedovolily rozhodnout jinak: koncepční vůz musel být převeden do sériové výroby. Následovalo pět let intenzivních vývojových prací. Nyní nastává dlouho vyhlížený okamžik: převratný elektromobil je hotov. Volkswagen proto spouští odpočítávání dvojí světové premiéry: 9. března bude elektrický bezemisní Bulli představen současně jako ID. Buzz (pětimístný minibus) a Buzz Cargo (dodávka).

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Volkswagen ID. BUZZ

Volkswagen ID. BUZZ | foto: Volkswagen CR

Sdílejte článek

ID. Buzz aktuálně prochází závěrečnou fází zkoušek. Předsériová flotila nyní objíždí Evropu. Jedná se o testovací jízdy v podmínkách každodenního provozu mezi Barcelonou, Paříží, Londýnem, Amsterdamem, Kodaní, Hamburkem a Hannoverem. Jakub Šebesta, ředitel značky Volkswagen Užitkové vozy v ČR: „Předtím, než se výroba vozu ID. Buzz rozjede naplno, nám tyto závěrečné zkoušky s vozidly, která prakticky odpovídají konečné specifikaci pro sériovou výrobu, poskytují nepostradatelné informace pro jeho finální doladění.“

img-responsive

Volkswagen ID. BUZZ | foto: Volkswagen CR

Nový design inspirovaný ikonickým modelem T1

Prototypy ID. Buzz jsou nyní jen lehce maskované. Začíná tak být patrné, že designéři důsledně přenesli styling koncepčního vozu z roku 2017 do produkční verze z roku 2022 – podobnost je nepřehlédnutelná. Oba modely ID. Buzz čerpají také ze stylistických prvků legendárního modelu T1, původního Bulli. Mezi tyto ikonické detaily patří extrémně krátké převisy karoserie, maximální využití prostoru na minimální ploše, klasické optické rozdělení karoserie na horní a dolní část a také nezaměnitelná tvář s tvarem písmene V. A stejně jako původní Bulli má také ID. Buzz pohon zadních kol.

Přes všechny odkazy na bohatou historii dává avantgardní ID. Buzz elektromobilitě novou tvář. Vznikl vůz, který nemá konkurenci, protože ID. Buzz není založen na kompromisní platformě určené pro různé druhy pohonu, ale je od základu elektrickým Bulli. Obě verze ID. Buzz, minibus i dodávka, signalizují svému okolí, že jejich majitelé učinili v oblasti mobility inteligentní rozhodnutí s pozitivním dopadem na klimatickou změnu.

img-responsive

Volkswagen ID. BUZZ | foto: Volkswagen CR

Platforma MEB umožňuje vysokou míru agility

Po technické stránce je nová modelová řada založena na modulární elektrické platformě (MEB) koncernu Volkswagen. Obě varianty ID. Buzz přijdou letos na trh s vysokonapěťovou lithium-iontovou baterií o nominální kapacitě 82 kWh (využitelná kapacita 77 kWh). Baterie napájí elektromotor o výkonu 150 kW, integrovaný do poháněné zadní nápravy. Maximální rychlost je elektronicky omezena na 145 km/h. Oficiální hodnoty dojezdu zatím nejsou k dispozici. Nový ID. Buzz je velmi agilní vůz. Elektromotor totiž dosahuje maximálního točivého momentu 310 Nm již od rozjezdu a uložení baterie hluboko v sendvičové podlaze znamená velmi nízké těžiště. Další výhodou plynoucí z použité platformy je průměr otáčení jen o málo přesahující 11 metrů.

Maximální využití prostoru a rozvor jako u modelu T6.1

Volkswagen Užitkové vozy vyvinul na bázi MEB všestrannou konstrukci, která umožňuje mimořádně široké spektrum využití: Variabilní pětimístný ID. Buzz se hodí pro volný čas stejně dokonale jako pro pracovní úkoly. ID. Buzz Cargo je pak ultramoderní třímístná dodávka s nulovými emisemi. To je však teprve začátek. 

V průběhu příštího roku se portfolio rozroste o ještě všestrannější model s delším rozvorem.

Poznámky k rozměrům: Varianty ID. Buzz a ID. Buzz Cargo se standardním rozvorem (2988 mm), které budou představeny v letošním roce, jsou dlouhé jen 4712 mm. Pro srovnání: rozvor nového ID. Buzz se od modelu T6.1, který měří na délku 4904 mm, liší pouze o dva milimetry. ID. Buzz tak nabízí podobnou vnitřní délku, ale je schopen využít menší parkovací místa. Minibus s velkorysým prosklením po celém obvodu je vysoký 1937 mm; v případě dodávky je to 1938 mm kvůli drobným rozdílům v podvozku (T6.1: 1970 mm). Oba modely ID. Buzz jsou široké 1985 mm (bez zpětných zrcátek); nový model je tedy o 81 mm širší než T6.1. S ráfky o rozměrech 18 až 21 palců jezdí nová modelová řada na velkých kolech (průměr 750 mm).

img-responsive

Volkswagen ID. BUZZ | foto: Volkswagen CR

Spousta místa pro cestující, zavazadla i práci

Díky prostorově úsporné platformě MEB se ID. Buzz a ID. Buzz Cargo vyznačují neobvykle efektivním využitím prostoru. Pětimístný ID. Buzz pojme i při obsazení všech sedadel až 1121 litrů zavazadel. Maximální objem nákladového prostoru modelu ID. Buzz Cargo, vybaveného dělicí stěnou, přesahuje 3,9 m3.

Plug & Charge“ a obousměrné nabíjení

Chytré řešení nabíjení: zásluhou nejnovějšího softwaru ID. bude modelová řada v budoucnu nabízet také funkci „Plug & Charge“. Pomocí této funkce se ID. Buzz prostřednictvím nabíjecího konektoru autentizuje u rychlonabíjecích stanic mnoha poskytovatelů a vymění si s nimi tímto způsobem všechny potřebné údaje, což je mnohem pohodlnější řešení. A chystá se i další novinka: obousměrné nabíjení. Tato technologie otevírá zcela nové spektrum možností. Jeden příklad za všechny: Bude možné ukládat přebytečnou energii z vlastních solárních panelů 

v ID. Buzz a večer ji dodávat zpět do domu, aby zůstal i bez slunce nezávislý na dodávkách elektřiny zvenčí.

img-responsive

Volkswagen ID. BUZZ | foto: Volkswagen CR

Aktualizace na dálku a inovativní asistenční systémy

Aktualizace softwaru pro ID. Buzz i všechny další modely rodiny ID. lze stahovat bezdrátově na dálku. Vedle aktualizací informačního a zábavního systému to platí také pro aktualizace týkající se nabíjení nebo asistenčních funkcí. Spektrum asistenčních systémů zahrnuje inovativně propojené technologie, jako je nová funkce „Trained Parking“ (automatické zajetí na parkovací místo i vyjetí z něj), „Car2X“ (varování a upozornění na nebezpečí v okolí) a nejnovější verze systému „Travel Assist“ s využitím dat získávaných crowdsourcingem; systém umožňuje částečně automatizované příčné i podélné vedení v celém rozsahu rychlostí.

Uvedení na evropský trh v září

Výroba ID. Buzz bude zahájena v první polovině letošního roku a k zahájení prodeje na českém trhu je plánováno na druhé pololetí. ID. Buzz se bude prodávat také v USA – půjde o comeback, který netrpělivě očekávalo mnoho amerických fanoušků od New Yorku až po San Francisco.

img-responsive

Volkswagen ID. BUZZ | foto: Volkswagen CR

První předchůdce modelu ID. Buzz debutoval před 50 lety

ID. Buzz není prvním Bulli s elektrickým pohonem. Již před padesáti lety předváděl Volkswagen na hannoverském veletrhu prototyp T2 poháněný vzadu umístěným elektromotorem. Maximální dojezd 85 kilometrů prozrazoval, že technologie baterií ještě zdaleka není zralá pro praktické použití. Ale už tehdy, v roce 1972, se zrodil sen: sen o bezemisním Bulli. V roce 2022 se stává skutečností.

Vytisknout

Diskuze: Začalo odpočítávání premiéry elektrického ID. Buzz!

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

on-line prodej

Ojetá auta v zemích V4? Lidé kroutí hlavami

renault kangoo

Radikální názory politiků vůči Rusku Renault nesdílí, hledá řešení

Lexus UX představuje stylový a všestranný městský crossover

Modernizovaný Lexus UX přinese spoustu novinek

e-skútr HECHT

Skútr je skvělý pro práci i zábavu, jeho provoz má ale i druhou stranu mince

Ilustrační foto

Jak vybrat havarijní pojistku?

Honda ZR-V

První zmínky o zcela novém SUV automobilky Honda

Legendy

Už máte vstupenky na Legendy 2022? Můžete si je zakoupit nyní z pohodlí domova

Ferrari 360 Challenge Stradale (Foto:Axion23)

Jaká Ferrari stojí v ostře střežených českých garážích?

Mercedes-Benz T

Mercedes-Benz zahájil prodej nové Třídy T

Ilustrační foto

Plány na úspory k ledu. Stát koupí 700 aut, každé za víc než milion bez DPH

HoppyGo Fiat Ducato

Obliba obytných vozů roste, dovolenou v karavanu zvažuje 30 procent lidí

Ilustrační foto

Autodopravce drtí náklady. Část zvažuje konec

BMW 2 Gran Coupé poprvé přináší koncept čtyřdveřového kupé do segmentu kompaktních vozů

BMW prudce zvýšilo zisk. Prozradilo, co za tím stojí

Rolls Royce Ghost je aktuálně velmi žádaným modelem předevší na trzích v Asii a USA

Do Česka přibyly ojeté skvosty, ale i auta, na která se dívalo přes prsty

Alpine A110S

Alpine otevírá showroom v Praze

reklama

Doporučujeme

Ilustrační foto

Na lodi s auty koncernu Volkswagen konečně změna

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Skútr je skvělý pro práci i zábavu, jeho provoz má ale i druhou stranu mince

  2. Jaká Ferrari stojí v ostře střežených českých garážích?

  3. Plány na úspory k ledu. Stát koupí 700 aut, každé za víc než milion bez DPH

  4. Už máte vstupenky na Legendy 2022? Můžete si je zakoupit nyní z pohodlí domova

  5. Obliba obytných vozů roste, dovolenou v karavanu zvažuje 30 procent lidí

  6. První zmínky o zcela novém SUV automobilky Honda

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud