Letošní Festival rychlosti je již dávno za námi. My bychom vám ale rádi ukázali ještě jeden videozáznam z této akce. V okamžiku, kdy jsem ho zhlédl jsem totiž ani já sám nevěřil vlastním očím.
To že v Goodvoodu se během festivalu rychlosti prohání po závodní trati vedle soudobých výstřelků nejmodernější, automobilové techniky i historické stroje, je dobře známá věc. Jenže v následujícím videu bude útočit na trať závodu do vrchu stroj, jehož původ se datuje do roku 1905.
Nejedná se ale o žádný žebřiňák s motorem, ale o pořádný závodní vůz! Nese jméno Darracq 200. Číslovka 200 ukazuje, kolik koňských sil v sobě ukrývá masivní motor V8 s objemem 22,5 litru. Darracq 200 se stal v roce 1905 dokonce držitelem světového, rychlostního rekordu, kdy dokázal úctyhodnou hranici 174,75 km/h.
V přiloženém videu se můžete přesvědčit, že ani po 110 letech tento závodní vůz stále neztratil ani kapku ze svého elánu a stále dokáže předvádět úchvatné výkony.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?