Proton R3 Rally Team se chce co možná nejlépe připravit na Geko Ypres Rally, kde nasadí dva vozy s jezdci Chrisem Atkinsonem a Alisterem McRaem. Tým si vybral jednu lokální soutěž pro asfaltový test svých vozů.
Konkrétně se jedná o Rallye de la Haute Senne, která startuje 20. června. Soutěž je situována jihozápadně od Bruselu. Čtyři dny poté startuje soutěž IRC, Geko Ypres Rally. Zatím ani Atkinson ani McRae nejeli s vozem Proton Satria Neo S2000 na asfaltovém povrchu. Oba jezdci se tak na start velmi těší a vnímají ho jako skvělý test před Ypres. Pro soutěž IRC se k těmto dvěma jezdcům na voze Proton připojí ještě soukromník, Tom Cave.
Na šotolině je Proton vyzkoušený dostatečně, jeho výkonnost na asfaltu je však velká neznámá
„Je skvělé, že jsme dostali možnost, si vůz vyzkoušet tak krátce před soutěží přímo v Belgii. Testování je sice dobré, ale až na pravých zkouškách poznáte, jak na tom opravdu jste. Tohle je skvělý tah v rámci příprav,“ září nadšením McRae, který vloni během svého premiérového startu v IRC dosáhl až na podium.
Největším trendem za posledních 10 let jsou jednoznačně vozy typu SUV. Lidé je mají rádi pro svou robustní karoserii, zvýšení podvozek a dostatek prostoru, jenže mají i nějaká negativa. Proti klasickým kombíkům mívají horší jízdní vlastnosti a také vyšší spotřebu. Vezmeme-li z obou světů to dobré, vznikne zvýšený kombík s pohonem 4x4 a přesně takové auto máme v dnešní recenzi.
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?