Carsharing HoppyGo reaguje na rostoucí zájem o sdílenou mobilitu a rozšiřuje kapacitu svého vozového parku z 1800 na 2500 vozů. Pro probíhající letošní sezonu je na platformě k dispozici zbývajících 20 % volných automobilů a rozšíření tak umožní registrovat uživatelům další vozy. P2P carsharing je čím dál častěji chápán jako hodnotný zdroj pasivního příjmu, ze kterého profitují jak soukromé osoby, tak firmy. S rozšiřujícím portfoliem vzrostla také poptávka po výpůjčkách, která zahájením letní sezony přesáhla 62% nárůst, průměrná délka zápůjčky se prodloužila na 5 dní a počet dlouhodobých rezervací vzrostl o 42 %.
HoppyGo navyšuje kapacitu svého vozového parku o 40 % na 2500 pozic. Dosavadní počet 1800 automobilů, ze kterých uživatelé mohli vybírat, se totiž blíží svému limitu a zbývá pouze 20 % volných vozů. Počet registrovaných vozů v průběhu letní sezony meziročně vzrostl o 10 % a HoppyGo se nyní otevírá dalším klientům, kteří by chtěli svoje auta do platformy za účelem přivýdělku vložit, a tím pádem kapacitu pro uspokojení zájmu o výpůjčku navýšit. Vzestupný trend registruje HoppyGo také u firemních zákazníků, u kterých se počet registrovaných vozidel meziročně navýšil dokonce o 116 %.
„Kapacitu vozového parku upravujeme s dostatečným předstihem a noví majitelé si mohou založit účet a začít vůz půjčovat prakticky ze dne na den,“ uvedl Robin Švaříček, CEO platformy pro sdílení automobilů mezi uživateli HoppyGo. „Důvěřuje nám již více než 1400 majitelů aut a jejich zisky začínají být velice zajímavé, nejaktivnější majitel si za minulý rok vydělal přes 400 000 Kč,“ dodává Švaříček.
Sdílení vozu jako zdroj pravidelného pasivního příjmu volí stále více majitelů. Patří mezi ně i Tomáš L., který si platformu vyzkoušel nejdříve na nevyužité Fabii a nyní začíná pronajímat také druhý rodinný vůz. „Fabie vydělá v průměru 8-9 tisíc měsíčně. V březnu a dubnu byl zájem o vůz slabší, ale i přes koronakrizi si auto na sebe vydělalo. Svůj vůz sleduji přes nainstalovaný hardware, takže o něm mám přehled a nemusím se ničeho bát,“ komentuje spokojený uživatel HoppyGo. „Podobné případy zaznamenáváme často. Uživatel si zpravidla službu otestuje nejdříve na jednom voze a následně do služby zapojí i další, kterými disponuje,“ dodává Jakub Erben, Fleet manager HoppyGo.
Služba HoppyGo je dostupná ve více než 240 českých městech, 70 okresech a ve všech krajích. Nejvíce registrovaných vozů se nachází v hlavním městě Praha a v okresu Brno-město. „Díky navýšení kapacity zajistíme ještě lepší dostupnost a naše služby budeme schopni brzy poskytovat téměř v každém koutě České republiky. Sdílení mobility už není jen doménou „úniků” z velkých měst na letní víkendy. Pro české motoristy se stává čím dál atraktivnější alternativou pro cesty všeho druhu a zároveň hodnotným zdrojem pasivního příjmu,“ uvedl Robin Švaříček.
Výhodou HoppyGo je rychlost a jednoduchost celého procesu výpůjčky. Není potřeba podepisovat žádné dlouhé smlouvy – zákazníkovi stačí rychlá registrace se snadným ověřením dokladů. V případě dlouhodobých pronájmů na více dní navíc mohou uživatelé využít zvýhodněné cenové balíčky. V ceně zápůjčky je vždy zahrnuto havarijní pojištění, které kryje všechna běžná rizika.
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.
Následující měsíc nám bude dělat společnost prostorné SUV od francouzské značky DS Automobiles, která si potrpí na unikátní design, kvalitní interiéry a jedinečnost. S DS7 jsme již měli dvakrát tu čest, ovšem jednalo se vždy o vrcholná provedení s cenovkou kolem dvou milionů. DS na „sedmičku“ aktuálně nabízí zvýhodněnou verzi Edition France, kterou pořídíte za 950 tisíc, což je ve srovnání s konkurenty fantastická cena. Má to nějaký háček?
Automobilka Tesla oznámila svolávací akci téměř všech dosud vyrobených vozů Cybertruck – bezmála 50 tisíc kusů musí zpět kvůli závadě na karoserii. Ve stejném čase ale firma čelí i narůstajícímu napětí mimo výrobní linky. Po celých Spojených státech se množí útoky na prodejny i zákazníky Tesly, které jsou motivovány nelibostí vůči veřejnému vystupování Elona Muska.
Renault je na trhu známý pro spolehlivá a kvalitně postavená auta, ale do světa superaut nikdy výrazně nepronikl. Když tedy francouzská automobilka tvrdí, že jedno vytvořila, vzbuzuje to oprávněnou zvědavost.
Legendární moderátorská trojice Clarkson, May a Hammond se znovu objeví na obrazovkách v nové show, která naváže na jejich ikonická motoristická dobrodružství.
Mercedes-Benz představil novou verzi elektrického CLA, který se považuje za nejchytřejší a nejefektivnější model značky. Tento elektromobil je očekávaným nástupcem v segmentu základních elektromobilů a má ambici stát se přímým konkurentem pro Tesla Model 3. Jaký dojem zanechává nový Mercedes CLA na první pohled? To se dozvíte v našem exkluzivním pohledu na tento model.
Před dvanácti lety Mercedes-Benz poprvé představil model CLA a zájem o něj nepolevuje. Nyní automobilka odhalila třetí generaci, která posouvá hranice technologie a designu na zcela novou úroveň.
Xiaomi začalo dodávat svůj elektrický sporťák SU7 Ultra prvním zákazníkům, ale místo oslav řeší nečekané problémy. Spekulanti okamžitě rozjeli přeprodej za vyšší ceny a zloději se zaměřili na luxusní zlaté logo, které mizí z vozů a končí v online aukcích.
Čas letí jako voda a od premiéry první verze GR Yarisu v Tokiu uběhlo v lednu už 5 let. Proto na počátku roku 2024 nastal čas představit první modernizaci, která měla za cíl odstranit neduhy a celkově vůz posunout ještě úroveň výš. Jak se to povedlo?
Čínská automobilka BYD pracuje na své expanzi v Německu a přivádí na trh kompaktní SUV Atto 2. Zároveň plánuje výrazné posílení své dealerské sítě ještě před koncem roku.
Lamborghini chystá revoluci – jeho první elektromobil bude zároveň nejsilnějším vozem v historii značky. Italská automobilka vsadí na špičkovou platformu koncernu VW Group, která slibuje extrémní výkon i luxusní technologie.