Tesla proti zlodějům. Její nový Sentry Mode už slaví úspěchy

mao / AutoRoad.cz, 13. března 2019, 09:52 Google+

Minulý měsíc vydala Tesla nový balík aktualizací, který kromě jiného přinesl i zabezpečovací režim „Snetry Mode." Ten sice nezabrání zlodějům v jejich činnosti, dokáže však v případě podezření zaznamenávat okolí vozidla ze tří různých kamer s vysokým rozlišením, jejichž záznam pak může policistům pomoci s dopadením zlodějů.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Nový Sentry Mode natočil zloděje během vykrádání dvou Tesla Model 3 (YouTube/ Now You Know)

Nový Sentry Mode natočil zloděje během vykrádání dvou Tesla Model 3 (YouTube/ Now You Know) | foto: youtube.com

Sdílejte článek

V polovině února vydala automobilka Tesla nový balík aktualizací, který  kromě jiného přinášel i dvě zajímavé novinky. Tou první byl tzv. „Dog Mode," který nechává zapnutou klimatizaci i v momentě, kdy majitel vůz zaparkuje opustí. Tou druhou je pak bezpečnostní režim „Sentry Mode," se kterým Tesla vyráží do boje proti zlodějům.

Jak jsme již dříve informovali, vozy Tesla nejsou u zlodějů aut příliš populární, neboť se je díky bohaté konektivitě ve většina případů podařilo znovu vypátrat vrátit majiteli.  Vykrádání aut je však zcela jinou kapitolou - a právě tady by měl najít uplatnění Sentry Mode.

Díky němu zůstávají senzory a hlavně kamery vozu v pohotovostním režimu i při zaparkování. Pokud pak vůz zaznamená podezřelou aktivitu ve svém okolí, je schopen uložit záznam z přední kamery i bočních kamer a to v trvání 10 minut před a 10 minut po podezřelé aktivitě. Kromě samotného vloupání tak může zaznamenat i tvář blížícího se zloděje, značku jeho automobilu, techniku použitou k vloupání, atd..

Samotný princip Sentry Mode zní tedy od začátku skvěle, ale jak funguje v praxi? O tom už se bohužel na vlastní kůži přesvědčili minimálně dva majitelé Tesly Model 3, jejichž záznam ze Sentry Mode zveřejnil 11.3. YouTube kanál Now You Know a včera na něj upozornil server Jalopnik.

Část, ve které se probírají jednotlivá vloupání, začíná v čase 11:36. Obě vloupání jsou si však dost podobná - zloděj s komplicem přijíždí k zaparkované Tesle v jiném vozidle, zloděj vystupuje a s baterkou v ruce hledá cennosti uvnitř Tesly. Navzdory mizernému osvětlení však Tesla dokázala skvěle natočit detaily vozidla lupičů i jejich tváře, které však byly ve zveřejněném videu rozostřeny. Policisté už však tváře obou zlodějů znají a nyní tak konečně ví, koho mají hledat.

V obou případech použili zloději k vniknutí do vozu malé okénko na zadních dveřích a ani v jednom z případů zřejmě nespustili alarm. Díky Sentry Mode mají však policisté konečně v rukou alespoň nějaký důkaz a materiál, který jim může v pátrání po zlodějích pomoci.

zdroj: youtube.com

Jak ovšem padne v debatě během videa, bylo by bezesporu přínosné, pokud by Tesla dokázala do Sentry Mode zapojit i zadní kameru a ideálně i přidat záznam z interiéru. Poslední drobnou výtkou je pak skutečnost, že Tesla zřejmě ani v jednom z případů nespustila alarm a neupozornila tak majitele na probíhající krádež.

Všechny tyto problémy jsou však v případě Tesly otázkou úpravy programu a další aktualizace. Navíc už teď bude Sentry Mode fungovat jako zdvižený prst pro zloděje, kteří si brzy uvědomí, že vykrádat Tesly by je mohlo přijít dost draho. A nám ostatním, kteří Teslu nemáme, pak jen nezbývá než doufat, že se k podobnému kroku třeba jednou odváží i další automobilky. Ostatně boční kamery už dnes nejsou ničím výjimečným a propojení automobilu s telefonem také není tak neobvyklou funkcí. Základ by tedy byl, teď už jen vše chytře propojit, jako to dokázala Tesla.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Tesla proti zlodějům. Její nový Sentry Mode už slaví úspěchy

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Volkswagen Beetle Final Edition

Zachrání Volkswagen Beetle elektrifikace? Šéf automobilky byl nekompromisní

Hyundai Tucson N Line

Hyundai představuje Tucson N Line, sportovně laděné SUV nabídne i hybrid o výkonu až 185 koní

Legendární Škoda Octavia slaví 60. výročí

Nová Škoda Octavia dorazí ještě letos, oslaví tak 60. výročí modelu

Volvo se chystá instalovat do interiéru kamery, které budou hlídat pozornost řidiče

Volvo chce odhalovat opilé či nepozorné řidiče, pomoci mají kamery v interiéru

Performance Solutions Mosquito

Český supersport s výkonem 600 koní? Mosquito míří mezi světovou elitu

Bureko 6×6 (Youtube/ Bureko 6x6 OFFICIAL)

Nejdrsnější české auto vyrazilo do ulic! Sledovat Bureko 6x6 v pohybu je čirá radost

reklama
reklama

Doporučujeme

Nová Audi RS5 Sportback

Úžasné Audi RS 5 Sportback vstupuje na český trh. Ani základ není pro skrblíky

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Luxus v ruském stylu? Takhle vypadá vojenský speciál přestavěný na luxusní SUV

  2. Legální podvod? Takto se automobilky snaží využít mezery v zákonech ve svůj prospěch

  3. Volkswagen potichu odhalil nové logo, téměř nikdo si ho ale nevšiml

  4. Nejvhodnější nové vozy v jednotlivých segmentech vybrala hvězda Top Gear

  5. Nejdražší auto světa byla jen replika? Úchvatné Bugatti usvědčilo video z konce výstavy

  6. Šéf Volkswagenu pod palbou kritiky. Ta tři slova si teď hodně vyčítá

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud