Tesla proti zlodějům. Její nový Sentry Mode už slaví úspěchy

mao / AutoRoad.cz, 13. března 2019, 09:52 Google+

Minulý měsíc vydala Tesla nový balík aktualizací, který kromě jiného přinesl i zabezpečovací režim „Snetry Mode." Ten sice nezabrání zlodějům v jejich činnosti, dokáže však v případě podezření zaznamenávat okolí vozidla ze tří různých kamer s vysokým rozlišením, jejichž záznam pak může policistům pomoci s dopadením zlodějů.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Nový Sentry Mode natočil zloděje během vykrádání dvou Tesla Model 3 (YouTube/ Now You Know)

Nový Sentry Mode natočil zloděje během vykrádání dvou Tesla Model 3 (YouTube/ Now You Know) | foto: youtube.com

Sdílejte článek

V polovině února vydala automobilka Tesla nový balík aktualizací, který  kromě jiného přinášel i dvě zajímavé novinky. Tou první byl tzv. „Dog Mode," který nechává zapnutou klimatizaci i v momentě, kdy majitel vůz zaparkuje opustí. Tou druhou je pak bezpečnostní režim „Sentry Mode," se kterým Tesla vyráží do boje proti zlodějům.

Jak jsme již dříve informovali, vozy Tesla nejsou u zlodějů aut příliš populární, neboť se je díky bohaté konektivitě ve většina případů podařilo znovu vypátrat vrátit majiteli.  Vykrádání aut je však zcela jinou kapitolou - a právě tady by měl najít uplatnění Sentry Mode.

Díky němu zůstávají senzory a hlavně kamery vozu v pohotovostním režimu i při zaparkování. Pokud pak vůz zaznamená podezřelou aktivitu ve svém okolí, je schopen uložit záznam z přední kamery i bočních kamer a to v trvání 10 minut před a 10 minut po podezřelé aktivitě. Kromě samotného vloupání tak může zaznamenat i tvář blížícího se zloděje, značku jeho automobilu, techniku použitou k vloupání, atd..

Samotný princip Sentry Mode zní tedy od začátku skvěle, ale jak funguje v praxi? O tom už se bohužel na vlastní kůži přesvědčili minimálně dva majitelé Tesly Model 3, jejichž záznam ze Sentry Mode zveřejnil 11.3. YouTube kanál Now You Know a včera na něj upozornil server Jalopnik.

Část, ve které se probírají jednotlivá vloupání, začíná v čase 11:36. Obě vloupání jsou si však dost podobná - zloděj s komplicem přijíždí k zaparkované Tesle v jiném vozidle, zloděj vystupuje a s baterkou v ruce hledá cennosti uvnitř Tesly. Navzdory mizernému osvětlení však Tesla dokázala skvěle natočit detaily vozidla lupičů i jejich tváře, které však byly ve zveřejněném videu rozostřeny. Policisté už však tváře obou zlodějů znají a nyní tak konečně ví, koho mají hledat.

V obou případech použili zloději k vniknutí do vozu malé okénko na zadních dveřích a ani v jednom z případů zřejmě nespustili alarm. Díky Sentry Mode mají však policisté konečně v rukou alespoň nějaký důkaz a materiál, který jim může v pátrání po zlodějích pomoci.

zdroj: youtube.com

Jak ovšem padne v debatě během videa, bylo by bezesporu přínosné, pokud by Tesla dokázala do Sentry Mode zapojit i zadní kameru a ideálně i přidat záznam z interiéru. Poslední drobnou výtkou je pak skutečnost, že Tesla zřejmě ani v jednom z případů nespustila alarm a neupozornila tak majitele na probíhající krádež.

Všechny tyto problémy jsou však v případě Tesly otázkou úpravy programu a další aktualizace. Navíc už teď bude Sentry Mode fungovat jako zdvižený prst pro zloděje, kteří si brzy uvědomí, že vykrádat Tesly by je mohlo přijít dost draho. A nám ostatním, kteří Teslu nemáme, pak jen nezbývá než doufat, že se k podobnému kroku třeba jednou odváží i další automobilky. Ostatně boční kamery už dnes nejsou ničím výjimečným a propojení automobilu s telefonem také není tak neobvyklou funkcí. Základ by tedy byl, teď už jen vše chytře propojit, jako to dokázala Tesla.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Tesla proti zlodějům. Její nový Sentry Mode už slaví úspěchy

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Lynk & Co 01

Jak budeme v Evropě nakupovat čínská auta? Podle Geely v kavárnách

Honda Civic Type R

Honda Civic Type R do terénu? Atraktivní přestavbu OveRland ukázali Britové

BMW 2002

BMW ztratilo unikátní koncept ze 70. let. V Mnichově si ale uměli poradit

Baojun RS-5

Tuning po čínsku? Nejbrutálnější SUV světa je zběsilé, rychlé už moc ne

Renault Arkana

Móda SUV kupé se přesouvá i do nižších sfér, Renault Arkana má ale zásadní vadu

Hycan

Nejúspěšnější čínský startup založil novou značku, bude konkurovat sám sobě?

reklama
reklama

Doporučujeme

Nová Audi RS5 Sportback

Úžasné Audi RS 5 Sportback vstupuje na český trh. Ani základ není pro skrblíky

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Utajovaný hybridní supersport Ferrari ujížděl motorce, tentokrát předvedl brutální akceleraci

  2. Škoda Superb Scout: Vlajková loď poprvé i v dobrodružném kabátu

  3. Škoda Superb na první video-ukázce: Poprvé se dočkáme i robustnější varianty Scout!

  4. Klíč k dámské ložnici. Jak auta pomáhají na seznamkách a které zmínit nesmíte?

  5. Autonomní vůz dle Renaultu? Elektromobil Zoe s křídlovými dveřmi

  6. První vůz, který přejel Saharu? Citroen představil repliku Scarabée d'Or

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud