Bezpečnostní kamery před domem v britském Essexu zachytily dvojici zlodějů, kterým se podařilo obejít zabezpečení zaparkované Tesly Model S a dokonce deaktivovali její systém vzdáleného přístupu. Automobilka však již nyní nabízí možnost, jak podobnému způsobu krádeže vozu účinně zabránit.
Kamerové záběry ukazují zloděje, kteří se rozhodli využít ke krádeži dobře známou metodu, která dokáže obejít i sofistikovaný zabezpečovací systém Tesly. Na celé metodě je přitom zřejmě nejděsivější, že podle webu The Drive se dají součástky k výrobě speciálního zařízení sehnat již v podstatě okolo 20 dolarů, tedy cca 450 Kč.
Celý proces krádeže tímto způsobem už jsme vám několikrát ukazovali, přesto si ho můžeme na záznamu dvou bezpečnostních kamer projít znovu. Zatímco jeden zloděj postává u dveří auta, druhý chodí se zařízením podobajícím se tabletu kolem domu a snaží se zachytit signál klíčku, který zařízení dokáže zesílit a přenést k vozu.
Řídící jednotka elektromobilu si pak začne myslet, že majitel s klíčkem stojí u vozu, odemkne dveře a následně zlodějům dovolí i nastartovat. Klíček přitom může být položený doma na stole či odložený v bundě na věšáku.
Tesla si je však narůstajícího trendu těchto krádeží dobře vědoma a proto nabízí zákazníkům funkci „PIN to drive." Pokud se ji zákazníci rozhodnou využít, budou muset před nastartováním vozu zadat speciální PIN - stále přitom platí, že u sebe budou muset mít chytrý klíč od vozu. Podle popisku videa však bývalý majitel této Tesly tuto funkci ale nevyužíval.
Zloději navíc rozhodně nebyli žádní začátečníci a na krádež se dobře připravili. Po vloupání se do vozu totiž deaktivovali vzdálený přístup, čímž každému, včetně automobilky, znemožnili vůz sledovat. Vůz přesto půjde vysledovat v momentě, kdy využije některou ze sítě nabíječek Tesla Supercharger.
Jak už jsme dříve informovali, díky pokročilým možnostem konektivity se dosud podařilo většinu ukradených elektromobilů Tesla vypátrat, ovšem s pokročilými znalostmi zlodějů začíná být zjevné, že se čas mezi odcizením a znovu objevením začne výrazně prodlužovat.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.