Máte rádi nohy na palubní desce?

mao / AutoRoad.cz, 20. července 2018, 09:48 Aktualizováno 20.7.2018, 09:50 Google+

Řada dospělých i dětí si během dlouhé cesty autem ráda odkládá nohy na palubní desku - cestovat v takovéto poloze je pro ně totiž mnohdy pohodlnější a snesitelnější. A co si budeme nalhávat, pokud má spolujezdkyně hezké nohy, nám řidičům to také jistě nevadí. Tento způsob cestování je však velice nebezpečný a může se stát nepříjemně rychlou cestou k doživotním následkům. O tom se na vlastní kůži přesvědčila i Audra Tatum z USA.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Nohy na palubní desce mohou být rychlou cestou k doživotním následkům

Nohy na palubní desce mohou být rychlou cestou k doživotním následkům | foto: youtube.com

Sdílejte článek

V srpnu minulého roku obletěla média zpověď Američanky Audry Tatum, která by se však měla pravidelně připomínat. A to zejména během letních prázdnin, kdy se riziko podobných nehod podstatně zvyšuje. Nyní se ale pojďme vrátit 3 roky zpět do historie a připomenout si, co se vlastně stalo.

Před třemi roky, přesněji 2. srpna 2015, totiž Audra Tatum cestovala z Walker County v americké Georgii, přičemž ona seděla na místě spolujezdce, zatím co její manžel seděl za volantem. Ačkoliv věděla, že by to dělat neměla, měla zkřížené nohy, chodidlo položené na palubní desce a dokonce ani nebyla připoutaná. Její manžel ji před tímto chováním pravidelně varoval, jak se svěřila, ona ovšem jeho rady ignorovala a odbývala s tím, že nohu by včas sundala.

Cestu Audry a jejího manžela však znenadání zkřížilo jiné auto, do kterého z boku narazili. Přesněji řečeno, přední část jejich automobilu prudce narazila do boku vozidla, které jim zřejmě nedalo přednost. Všichni účastníci nehody byli schopni odejít od nehody po svých, tedy kromě Audry.

Během nehody totiž došlo k nafouknutí airbagů, včetně toho před spolujezdcem. To Audry doslova vymrštilo nohu přímo do jejího obličeje a ta ji zlomila nos, jak uvedla ve své zpovědi pro CBS News. Situace však byla podstatně horší, neboť během nárazu došlo ještě ke zlomeninám kotníku, stehenní kosti a ruky. „Prakticky celá má pravá část byla zlomená a to jen díky mé ignoraci," uvedla.

Po nehodě následovalo několik operací a týdny rehabilitací. Trvalo více než měsíc, než se Tatum mohla znovu postavit na nohy a chodit. Ani po dvou letech se jí však nepodařilo překonat všechny následky. „Nemohu pokračovat ve své kariéře u záchranné služby. Neuzvednu totiž pacienty," vysvětluje Tatum. „Nevydržím stát déle než 4 hodiny v kuse. A jakmile jsem na hranici 4 hodin, hrnou se mi slzy do očí."

Praktická ukázka rizik cestování s nohami na palubní desce | zdroj: youtube.com

Audra Tatum si tak prošla poměrně těžkou životní etapou, o které se nyní snaží mluvit a varovat ostatní, aby nemuseli zažít totéž „Všem říkám, že tohle zažít nechtějí. Nechcete cítit tu bolest a agonii každý den."

V jejím úsilí ji navíc pomáhá i místní oddělení hasičů, které se snaží šířit její příběh mezi lidi. „Airbagy se nafukují rychlosti mezi 160.9 až 354 km/h. Pokud tedy máte při nehodě nohy na palubní desce, airbag vám vystřelí kolena přímo proti hlavě," uvádí ve svém facebookovém příspěvku oddělení hasičů z Chattanooga Fire Department.

Nemyslete si však, že v autě bez airbagu máte vyhráno. V případě Tatum by totiž mohlo dojít k podstatně horším následkům „Mohlo to dopadnout podstatně hůř. Sice mi to zlomilo nos, ovšem bez airbagu jsem mohla tvrdě narazit hlavou do palubní desky."

Audra Tatum a její zpověď | zdroj: youtube.com

S postupným uzdravováním plánuje Tatum šířit svůj příběh mezi další lidi a doufá, že lidé její zprávu pochopí. „Pokud bychom mohla alespoň jednoho člověka zastavit před tímto zlozvykem a uchránit ho těch následků, bylo by to skvělé, uvedla Tatum v závěru rozhovoru pro CBS.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Máte rádi nohy na palubní desce?

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Ilustrační foto

České silnice stále lemují stovky billboardů, stát se přitom možná připravuje o miliony

SM500

Prostějovský kombajn SM500 předběhl dobu o desítky let, jeho úspěch pohřbili komunisté

Suzuki X-90

Rarita jménem Suzuki X-90. Znáte zábavné SUV-cabrio pro mladé?

Fiat 500

Fait 500 míří do Muzea moderního umění, jeho design ocenili přední odborníci světa

GEV Adventure Truck

GEV Adventure Truck: Další divoká kreace pro snovou dovolenou na konci světa

Big Wind (Youtube/Samida Wendel)

Big Wind: Sovětský tank s motory ze stíhaček fungoval v podmínkách, kam žádný jiný stroj nemohl

reklama
reklama

Doporučujeme

Vincent Black Lightning

Nejdražší motocykl na světě? Black Lightning uháněl 241 km/h už v roce 1948

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Nabíjení rychlé jako tankování? BMW a Porsche odstraňují největší problém elektromobilů

  2. Losí test prověřil Hyundai Tucson, nošovické SUV však prošlo bez zaváhání

  3. Škoda Kodiaq vs. Kia Sorento a Volkswagen Tiguan Allspace. Jaké 7-místné SUV je nejlepší?

  4. TEST: Peugeot Traveller 4x4 Dangel - Hodně povedené auto, jen ta cena

  5. Zimní pneumatiky pouze na hnané nápravě? Podívejte se, jaké nebezpečí tím vzniká

  6. Big Wind: Sovětský tank s motory ze stíhaček fungoval v podmínkách, kam žádný jiný stroj nemohl

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud