Jak tedy vidí nový generální ředitel budoucnost automobilového průmyslu? Během nedávného rozhovoru s deníkem „San Francisco Gate“ Hackett uvedl, že plně autonomní vozy jsou stále daleko od toho, aby plně nahradili „ručně“ řízené klasické automobily. Co se ale podle něj dá velmi dobře využít, je inteligence autonomních vozů. Tedy princip, který by řidičům umožňoval manuální řízení vozidla, avšak aktivně bránil případným kolizím s ostatními vozy.
„Námi vyvíjená inteligence autonomních vozidel by mohla hrát roli ve vozidlech, které by lidé normálně řídili, ale neměli by havarovat. V podstatě by si lidé koupili schopnost, poskytující jim ochranu.“ řekl Jim Hackett. Jeho vizi tedy můžeme chápat jako jakousi vylepšenou nadstavbu dnešních bezpečnostních systémů v podobě přednárazových asistentů apod., které řidiče zpočátku na překážku upozorní, a pokud na ni řidič nereaguje, začnou brzdit automaticky.
Předchozí generální ředitel Mark Fields tvrdil, že nárůst autonomních vozidel bude mnohem vyšší, než si mnoho lidí myslí. Aktivně se také podílel na vývoji autonomních vozidel TAXI služby, které měly vozit pasažéry už v roce 2021. Jim Hackett ale tvrdí, že nástup autonomních vozidel bude velmi pozvolná záležitost stejně, jako jsme zaznamenali před dvaceti lety s výpočetní technikou. Jeho slova potvrzuje také statistický výzkum, který si v dubnu nechala automobilka Ford zpracovat na téma vzestupu autonomních vozidel. Vše tedy naznačuje, že se těchto vozů nedočkáme minimálně do roku 2025, spíše později.