Hyundai ix20 vstupuje na trh a dostává také cenu. Ta první si sáhne na 265 tisíc korun.
Očekávaný Hyundai ix20, který bude sjíždět z linky v severočeských Nošovicích, bude zdatným konkurentem jiného tuzemského MPV, Škody Roomster. Ten začíná téměř na stejné ceně.
Hyundai ix20 má v základní ceně 264 900 korun motor 1,4 o výkonu 90 koní. Výbava je pro základn řádně ořezaná, neobsahuje tak klimatizaci ani rádio, ale přináší především sadu šesti airbagů, přičemž hlavové jsou protažené až dozadu.
Lépe vybavená je až druhá výbava, Classic. Ta za příplatek 25 tisíc přidává rádio s MP3 a USB vstupem, rezervu, palubní počítač a dálkové ovládání centrálního zamykání.
Comfort stojí o dalších 25 tisíc více, nabídne ale bluetooth handsfree, lotektní opěrku pro přední sedadla a také přisvětlování zatáček.
Klimatizaci obsahuje teprve výbava Style, která začíná na 375 tisících, je tedy o 60 tisíc dražší než Comfort. Pro nižší výbavy je možno manuální klimatizaci dokoupit za 20 tisíc. Mimo automatické klimatizace obsahuje Style také zadní parkovací senzory, vyhřívání předních sedaček a také designová vylepšení jako kola z lehkých slitin a blinkry v zrcátkách.
Nejvyšší výbava Premium již jen vše stvrzuje chromovanými doplňky, tempomatem, couvací kamerou, koženými interiérem a startováním tlačítkem. Stojí 60 tisíc korun.
Hyundai přijíždí s trojicí motorů. Ten základní má objem 1,4 litru a výkon 90 koní. Za příplatek 20 tisíc vám je Hyundai ochoten prodat větší motor 1,6 s výkonem 124 koní. Dieselomilce potěší dvojice dieselů, mají objem 1,4 litru a výkon 78 a 90 koní. Cenový rozdíl je mezi nimi 15 tisíc.
Tím, co asi nejvíce zajímavá zájemce o Hyundai je srovnání s nejprodávanějším vozem ve třídě. Tím je Škoda Roomster, další zástupce domácí výroby.
Pohled na základní ceny přináší plichtu, oba modely se prodávají za téměř totožné ceny - 265 tisíc Hyundai, 270 tisíc Škoda. Oproti Hyundaii ale Škoda nabídne výrazně slabší motor, její 1,2 má jen 75 koní. Pro devadesátikoňový motor musíme výše. Motor 1,2 TSI má již srovnatelný výkon 85 koní.
Oproti Hyundaii má základní Škoda téměř stějnou výbavu. Nabídne o jeden pár airbagů méně, ale vynahradí to například přípravou pro rádio, díky čemuž je možné použít rádio vlastní. Hyundai nemá v základu nainstalované žádné reproduktory. Škoda má také již v první výbavě stabilizační systém ESP. Základ s podobou výbavou a stejně výkonným motorem stojí 295 tisíc oproti 265 tisícům u Hyundaie.
Již druhá výbava Škody obsahuje klimatizaci. Stojí 325 tisíc, tedy totéž, co výbava Comfort Hyundaie. Ta ale klimatizaci nemá. Oproti Škodovce má ale hlavové airbagy, za ty je nutno připlatit u Roomsteru 7 tisíc. Při porovnání a srovnání těchto středních výbav lze říci, že oba vozy jsou na tom s cenou velmi podobně.
Po delší době se podíváme na zoubek atraktivní ojetině, avšak v tomto konkrétním případě se spíše jedná o zánovní auto, než vyloženě ojetinu. Má najeto lehce přes 7 tisíc kilometrů, je z roku 2021 a největší výhoda je, že proti ceně nové plug-in hybridní Q5 stojí tato přibližně o milion méně. Dnešní recenze zjistí, jak se s touto Q5 jezdí a pro koho bude skvělou volbou.
Před třemi měsíci se společnost AURES Holdings rozhodla po 76 letech transformovat tradiční značku Mototechna do nové podoby. V Praze v ulici Kolbenova otevřela první polistopadovou samostatnou pobočku a značce dala nejen novou podobu loga, ale výrazně posunula na novou úroveň nabídku aut i služeb. To se ukázalo jako dobrý tah, protože tím zacílila na náročnější klientelu. Potvrzuje to i rostoucí NPS (hodnocení úrovně služeb od zákazníků) a vysoké hodnocení na Googlu. Doposud byla Mototechna součástí nabídky všech poboček AURES Holdings v Česku a na Slovensku. Do tří let plánuje Mototechna rozšířit nabídku na 2 000 aut a otevřít další pobočky nejen v České republice, ale i na Slovensku a v Polsku.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?