"Chci bránit spotřebitele, zejména v oblasti paliv a pohonných hmot, jelikož zákazník nemá možnost v tomto případě zjistit kvalitu prodávaného produktu," vysvětlil Vodrážka.
Vodrážka upozornil na to, že Česká obchodní inspekce opakovaně upozorňuje na nekvalitu paliv, ale seznam těchto nepoctivců nezveřejňuje. "To vnímám jako hluboký problém, jelikož občan nemá možnost dostat se k výsledkům šetření inspekce," dodal první místopředseda s tím, že ČOI nabídl pomocnou ruku v případě nutnosti legislativní úpravy tak, aby informace o podvodnících mohla zveřejňovat.
Vodrážka podle svých slov předpokládá, že proces zveřejňování šetření by měla nadále na starosti ČOI. Vodrážka také Mediafaxu přiznal, že zatím není jasno, zda změny ve zveřejňování budou legislativní úpravu potřebovat. "Někteří právníci tvrdí, že ano, jiní že ne. Jednou v roce 2006 byl jeden nepoctivec zveřejněn a následně vyhrál soud. Ombudsman následně uvedl, že by měly být podvodníci zveřejněni. Nyní hledá stanovisko Nejvyšší správní soud," uvedl Vodrážka s tím, že v případě, že bude legislativní úprava nutná, je ochoten ji připravit.
Vodrážka také odkázal na to, že s postupem zveřejňování nepoctivců v oblasti paliv souhlasí i zástupci velkých společností zabývajících se prodejem pohonných hmot. "Navíc existuje také tzv. "pečeť kvality", která je zárukou kvalitních paliv, takže ochrana před podvodníky je zatím ta, že čepovat budeme pouze na místech oceněných pečetí," dodal místopředseda.