Jeden holandský vynálezce představil světu zajímavou vychytávku, automatický tankovací stojan. Jak taková hračička vypadá, jak funguje a jestli to funguje se dozvíte z videa ve článku. Je tohle budoucnost?
Zajímavý tankovací automat vyvinul Holanďan Nico van Stevaren a doufá, že se mu podaří ho již brzo komerčně využít. Jak to celé funguje?
Předně musí ke stojanu přijet vůz kompatibilní s přístrojem. To znamená, že víčko nádrže musí být otevíratelné bez použití klíčku. Musí tedy být jištěn buď páčkou z interiéru nebo centrálním zamykáním.
Navíc musí být váš vůz zanesen do databáze robota. Právě podle databáze pozná, že na tom či onom místě je umístěno hrdlo palivové nádrže a dozví se z ní, jak se do otvoru dostat.
Splníme-li tyto požadavky, nic nebrání tomu, aby robot sám otevřel víčko nádrže, natankoval a nádrž zase zavřel. Řidič mezitím může posvačit...
Netuším jedinou věc. Jak ten stroj jenom pozná, že můj vůz je na rozdíl od toho, který tankoval přede mnou, diesel... Výrobce říká, že dle databáze...
Nicméně, vypadá to jistě efektně. Cena zařízení by se měla pohybovat kolem 75 tisíc euro, tedy dvou milionů korun.
Vidíte také takto brzkou budoucnost a nechali byste si natankovat od automatu? Diskutujte...
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?