Poměrně dlouhou dobu před plánovaným odhalením se na internetu objevila fotografie Audi Q8 bez jakéhokoliv maskování. Fotograf sice stihl zachytit pouze její bok a zadní část, ovšem i tak se jedná o zajímavý snímek, ze kterého si můžeme udělat představu o budoucí podobě vozu.
Fotografie zachycující boční a zadní část nové Audi Q8 bez jakéhokoliv maskování se objevila na italském motoristickém fóru AutoPerri. Bohužel mám k dispozici pouze jednu fotografii, ovšem i tak je na první pohled jasné, že vůz se celkem pevně drží své předlohy.
Z konceptu si tak odnesl například velké podběhy zadních kol, křídlo na zadních dveřích nebo zadní světla v samotných rozích karoserie. Nechybí ani obrovská pěti-paprsková hliníková kola nebo černé koncovky výfuku integrované do zadního nárazníku.
Produkční verze Q8 se na evropských silnicích očekává během příštího roku, ovšem zákazníci v USA by si měli počkat až do roku 2019. Pod kapotou by se mohl objevit jak 3.0 litrový naftový šestiválec o výkonu 354 koní, tak dvakrát přeplňovaný 4.0 litrový motor V8 ve variantě RS. Mimo to je ve hře i Plug-in hybrid E-Tron.
Audi Q8 by měla stát na prodloužené platformě MLB, kterou využívá Audi Q7 a jí příbuzné vozy. Model Q8 by se měl vyrábět spolu s menším SUV ve slovenské továrně Audi sídlící v Bratislavě. Více informací se ale dozvíme až s blížícím se příchodem vozu.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?