Škoda dnes na autosalonu v Shenzhenu ukázala koncept Vision GT, který předznamenává příchod již šestého SUV modelu značky. Sériový model, s dnes populární karosérií nazývanou SUV kupé, ale zůstane exkluzivitou pro čínský trh.
Škoda na čínském trhu už nabízí své SUV kupé Kodiaq GT, které je tam nejdražším modelem značky. Že se Škoda takto snaží zrovna na čínském trhu není náhoda, jde o její vůbec největší odbytiště na světě.
Vision GT je předzvěstí sériového modelu, který bude založený na čínské verzi SUV Kamiq. To se v Číně prodává od roku 2018, kromě jména však nemá nic společné s chystaným modelem pro evropský trh. V Šanghaji vyráběný vůz stojí na postarší platformě PQ34, kterou používala už první novodobá Octavie. Dostupný je pouze s jedinou motorizací, benzínovou 1.5 o výkonu 110 koní a začíná na 367 tisících Kč. V Číně ale slaví tento model úspěchy, jde o jedno z nejprodávanějších SUV na tamním trhu.
Úkolem nové karosářské verze je přitáhnout ke značce mladší zákazníky. Vision GT proto působí o poznání stylověji než poněkud usedlý a disproporční Kamiq. Stejně jako on ale ani Vision GT nemá rozdělené přední světlomety, prvek typický pro všechny ostatní SUV Škody. Nová maska s úzkými navazujícími světly je odlišná od Kamiqu, což značí že kupé verze se bude od standardu lišit více, než je tomu u dvojice Kodiaq a Kodiaq GT. Na zádi Vision GT ukazuje nová světla ve tvaru L, která už dostala sériová Škoda Scala, jako první model značky.
Škoda Vision GT se ukázala na právě zahájeném autosalonu v jihočínském Shenzhenu, společně s faceliftovanou verzí Škody Superb. K vozu zatím nebyly zveřejněny žádné další údaje, jisté však je, že budoucí sériový model, nazvaný Škoda Kamiq GT, bude určen pouze pro čínský trh. Sériová verze se představí koncem tohoto roku a bude vyráběna v joint-venture VW-SAIC. Do konce roku 2020 chce Škoda v Číně představit 4 nové SUV modely, včetně jednoho s kódovým označením Model Q Sport, kterým bude zřejmě právě Kamiq GT. Kromě toho se chystá také minimálně jedno čistě elektrické SUV, určené pro čínský trh.
Po delší době se podíváme na zoubek atraktivní ojetině, avšak v tomto konkrétním případě se spíše jedná o zánovní auto, než vyloženě ojetinu. Má najeto lehce přes 7 tisíc kilometrů, je z roku 2021 a největší výhoda je, že proti ceně nové plug-in hybridní Q5 stojí tato přibližně o milion méně. Dnešní recenze zjistí, jak se s touto Q5 jezdí a pro koho bude skvělou volbou.
Před třemi měsíci se společnost AURES Holdings rozhodla po 76 letech transformovat tradiční značku Mototechna do nové podoby. V Praze v ulici Kolbenova otevřela první polistopadovou samostatnou pobočku a značce dala nejen novou podobu loga, ale výrazně posunula na novou úroveň nabídku aut i služeb. To se ukázalo jako dobrý tah, protože tím zacílila na náročnější klientelu. Potvrzuje to i rostoucí NPS (hodnocení úrovně služeb od zákazníků) a vysoké hodnocení na Googlu. Doposud byla Mototechna součástí nabídky všech poboček AURES Holdings v Česku a na Slovensku. Do tří let plánuje Mototechna rozšířit nabídku na 2 000 aut a otevřít další pobočky nejen v České republice, ale i na Slovensku a v Polsku.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?