Je to již týden, co se ukázalo, že zaměstnanci jedné z největší společnosti Kobe Steel falšovali údaje o síle a trvanlivosti hliníkových a měděných dílů. Tento fakt může mít fatální vliv na pověstné jméno Japonských automobilek, které od Kobe Steel materiál dlouhodobě odebírají.
Zatímco ostatní automobilky (Subaru, Honda, Nissan a Mazda) kvalitu použitých materiálů a výsledných karoserií ještě prověřují, Toyota už má jasno. Ve svém prohlášení společnosti Reuters Toyota připustila, že materiály pocházející z Kobe Steel jsou sice mimo požadované specifikace, stále však splňují bezpečnostní normy.
"Potvrdili jsme, že materiály splňují platné zákonné normy a náš vlastní vnitřní standard pro klíčové požadavky na bezpečnost a odolnost vozidel," uvedla automobilka.
Je to pravda? A nebo se pouze snaží vyhnout ohromné svolávací akci, která by se týkala několika milionů vozidel a stála nevyčíslitelné finanční náklady? To se můžeme pouze domnívat. Celou událost odpovídající svým rozměrům a dopadům kauze dieselgate pro vás budeme i nadále sledovat.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?