Ač se to může zdát na první pohled skoro nepravděpodobné, Chevrolet Captiva se drží ve výrobě už devátým rokem. Do automobilového důchodu se navíc rozhodně nechystá, což naznačuje aktuální lehká modernizace.
Ačkoliv slovo lehká není úplně na místě. Na první pohled se sice může zdát, že vzhled nějakou výraznou proměnou neprošel, při detailnějším ohledání ale najdete více než jen novou masku chladiče s přesunutým logem. Například nárazník nyní vypadá mnohem dynamičtěji, totéž se dá říct také o předních světlech s výrazným pásem LED diod pro denní svícení.
Dovnitř nás zatím Chevrolet v rámci fotek nepustil, víme ale o novém multimediálním systému MyLink, podporující rozhraní Apple CarPlay a obecně připojení telefonů s operačním systémem iOS. Chybět samozřejmě nemůže hlasové ovládání Siri Eyes Free. Úpravou prošel dále volant a středová konzole. Paleta bezpečnostních systémů byla obohacena o monitorování mrtvého úhlu a sledování dopravy za vozidlem při couvání.
Upravené SUV bylo zatím představeno pouze zájemcům na Středním východě, kde se pod kapotou objeví 2.4litrový čtyřválec o výkonu 167 koní s točivým momentem 230 Nm. Převodovka je šestistupňová automatická. Prodej omlazené Captivy se rozběhne v lednu 2016.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?