Hravé SUV japonského výrobce bude nově poháněno krom manuální, automatické i variátorovou převodovkou
Japonský výrobce a automobilová divize společnosti Fuji Heavy Industries, Subaru, je momentálně nabízena ve verzích Outback 2,0D, 3,6R a 2,5i. Kvalitně zpracovaný interiér tvoří tmavá látka, světlá kůže či tmavá kůže.
Ploché zážehové čtyřválce a šestiválce se speciální konstrukcí protiběžných pístů, rozvodem DOHC a čtyřmi ventily na válec, jejichž objem činí 3 630 cm3 a 2 457 cm3 o maximálním výkonu 191 kW (260 k), 5 600 ot./min a 123 kW (167 k) při 5 600 ot./min, jsou díky moderním převodovkám, synonymem dynamiky a jízdní pohody.
Absolutní novinkou je však v případě dieselového dvoulitrového agregátu s rozměry vozu 4 775 x 1 820 x 1 605 mm, přeplňovaným vznětovým čtyřválcem s 16 ventily, objemem 1 998 cm3 , výkonem 110 kW (150 k) při 3 600 ot./min., točivým momentem 350 N.m při 1 600 až 2 400 ot./min., kombinace s variátorovou převodovkou Lineartronic.
Ta je z hlediska průběhu blízká automatické převodovce. Patřičné rozdíly v práci takovéto převodovky spatříme především při prudkém sešlápnutí plynového pedálu. V případě tohoto režimu, dává převodovka řidiči info o méně kvalitní dynamice a komfortu.
Konstrukčně je Lineartronic jedno rychlostní. Toto zjednodušení není samozřejmě pravdivé. Výrobci nastavují řadu virtuálních rychlostních stupňů, mezi kterými systém přeřazuje. Cenová politika je v případě nové převodovky dosud neznámá, aktuálně chybí samotné detaily na stránkách českého dealera. Nynější cenovka dieselového vozu s manuálem činí necelých 900 tisíc korun.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?