Značka s modrým oválem udělala na druhé generaci vozu zásadní krok vpřed. Novinka je levnější, prostornější, zajímavější. Na své si přijdou milovníci hi-tech technologií
Je tomu pět let od doby, kdy z německé pohraniční továrny Saarlouis, vyjel první exemplář modelu Kuga automobilky Ford. Navzdory optimismu prodeje nedosahovaly požadovaných hodnot. Vůz si našel za cca 800 tisíc korun cestu k 300 tisícům majitelů, pocházejících především z Německa, Velké Británie, Francie.
Druhá generace má zdá se podstatně vyšší cíle. Předzvěstí prodejních úspěchů je již samotná cena. Benzinovou verzi s motorem EcoBoost a pohonem předních kol můžete koupit za 560 tisíc korun, dieselovou čtyřkolku s motorem 2,0 TDCi za 611 tisíc.
Na nižší cenu navazují jiné výhody. Nárůst celkové délky vozu, tuhosti karoserie a úložného zavazadlového prostoru o 70 litrů. Snížení hmotnosti, pokles hluku v kabině vlivem tlustších skel, lepší konstrukce zrcátek, speciální odhlučňovací pěny ve sloupcích karoserie.
Námi doporučovanou naftovou verzi TDCi optimálně podpoří asistenční systémy, aktivní maska chladiče, na dlouhých cestách přijde vhod kvalitní audio systém s hlasovým vyhledáváním skladeb či fakt bezpečnosti, daný pětihvězdičkovým výsledkem z evropských i amerických crash testů.
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.