Seat představil vlastní verzi vozů Volkswagen up! a Škoda Citigo. Designově je bližší právě české verzi vozu.
Seat Mii je třetím produktem, který vzniká v kooperaci tří značek koncernu Volkswagen. Po Škodě Citigo a Volkswagenu Up! tu nyní máme třetí vůz, jehož výroba bude, podobně jako u dvou zbývajících, probíhat ve slovenské Bratislavě.
Celkově budeme mezi všemi vozy jen těžko hledat rozdíly. Najdeme je jen ve vnějším designu. Seat je celkovým ztvárněním bližší mladoboleslavské verzi vozu, má rovnou linii zadních oken, více se podobá i záď. Příď je však jednoznačným poznávacím znamením každého jednotlivého vozu.
Pohon, podobně jako u zbývajících dvou vozů, zajistí agregát o objemu 1,0 litru s výkony 60 a 75 koní.
Ceny jsou prozatím velkou neznámou. Volkswagen Up! již zná ty německé, budou začínat na 9 850 eurech, což dělá asi 240 tisíc korun. Představitelé Škody se však nechali již dříve slyšet, že nový prcek by se měl pohybovat někde pod hranicí 200 tisíc a jak jsme uvedli již dříve, naše zákulisní informace mluvily o cenovce 179 tisíc korun za nejmenší Škodu. Nechejme se tedy překvapit.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?