SsangYong konečně do Evropy dostane své představené SUV C200. Dostane ovšem resuscitované jméno Korando, které si údajně vydupali importéři místo neznámého kódu.
Ssangyong Korado možná mnohému ze čtenářů něco připomene. A to hned dvakrát, prve jménem, poté i designem. Zatímco původní Korando byl tvrdý jeep, a to doslova, protože licenci na jeho výrobu koupila automobilka právě od firmy Jeep, design naopak připomene jemný crossover C200.
Právě C200, který se představil před dvěma lety a měl symbolizovat znovuoživení této automobilky, která má a měla vzhledem ke své finanční situaci namále, je základem nového crossoveru. Ten má na délku 441 centimetrů, což znamená, že bude o své zákazníky bojovat například s Nissanem Qashqai, nebo s novým Hyundaiem ix35, který se vyrábí v našich končinách a na velikostně je s Korandem téměř totožný.
K dispozici bude trojice motorů, benzín o výkonu 115 koní a dva turbodiesely, 150 a 175 koní výkonné. Všechny motory budou mít objem dva litry. Za příplatek bude možné získat automatickou převodovku a pohon všech kol.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?