Žilinský Cee’d se letos nachází v polovině šestiletého výrobního cyklu a to je ten správný čas na facelift. Šušká se o něm již nějakou dobu a na veřejnost unikly už dokonce i tajné snímky interiéru. Dnes konečně zveřejnila automobilka i první oficiální fotografii.
Na ní jsou k vidění přední partie vozu, které zčásti dědí z modelu Forte určeného pro severoamerický trh. Nová maska chladiče je nižší a širší a postupně ji pravděpodobně ponesou všechny nové modely korejské automobilky.
Dle dřívějších špionážních fotek se změny udály i na zádi Cee’du, tu nám ale Kia stále tají. Naopak upravený interiér jsme si mohli prohlédnout už na několika fotografiích, které automobilce unikly koncem června. Viz. první tři fotografie v galerii pod článkem.
Faceliftovaný Cee’d se představí už za dva měsíce na tradičním frankfurtském autosalonu a do showroomů se dostane ihned poté.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.