ITÁLIE - 2. ZÁVOD; Domácí pilot David Valsecchi profitoval z dnešních náročných povětrnostních podmínek a obráceného pořadí na startu. Po bezchybném výkonu emocionálně oslavil své první vítězství v GP2.
Nejlepší start předvedl na mokré dráze Rodriguez z druhé řady, který převzal vedení, následován Belgičanem d'Ambrosiem, jenž však chyboval hned v první šikaně a pozici přepustil na konci prvního kola pozdějšímu vítězi.
d'Ambrosio se poté propadal do hloubi pole, když se přes něj dostali Grosjean, Senna Conway. Senna útočil a při předjíždění dvou vozů o kolo zpět dostal v zatáčce Roggia smyk, který však zvládl a svoji čtvrtou pozic udržel.
Bohužel, na Monzu nebude Brazilec vzpomínat vůbec rád. Ani dnes na něj štěstí nečekalo. Hned v další zatáčce spolu kolidovali Conway a di Grassi. Senna neměl prostor a po smyku následoval propad zpět.
Rodriguez sice na mokru využíval dobré viditelnosti, ale s vysušující se dráhou byl stále rychlejší jeho pronásledovatel Valsecchi, který ho v devátém kole ve vedení závodu vystřídal a dojel si pro debutové vítězství.
Grosjeanovi bojujícímu se Sennou a di Grassim o titul vicemistra se také podařilo předjet Rodrigueze, ale o pozici ihned zase přišel. Do cíle dojeli v těsném sevření Rodriguez, Grosjean a znovu rychlý Maldonado. Rodriguez dovezl týmu vlastněnému Giancarlem Fisichellou nejlepší výsledek letošní sezony.
Pro dva body si po stíhací jízdě dojel včera korunovaný šampion 2008 Pantano. Poslední bod ubránil před Buemim s ambicemi do F1 d'Ambrosio. Definitivně poslední udělovaný bod za nejrychlejší kolo si připsal nevýrazný Andy Soucek.
S náskokem devíti bodu se už včera radoval ze zisku titulu Pantano. Vicemistra Grosjeana a jeho soupeře Sennu a di Grassiho od sebe dělí po dvaceti závodech po jednom bodu.
V hodnocení týmů zvítězil španělský Campos Racing. Od vytvoření série zaznamenal tým ART Grand Prix, za který dříve startovali i dnešní hvězdy F1 Rosberg a Hamilton, nejhorší sezonu.
Výsledné pořadí šampionátu GP2 2008
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.
DS Automobiles patří mezi značky, které se nebojí jít vlastní cestou. Místo honby za objemy sází na emoce, design a francouzskou eleganci. Model DS 4 byl toho dobrým důkazem – stylový hatchback s prémiovými ambicemi, který se snažil nabídnout alternativu k německé konkurenci. Nyní přichází jeho modernizovaná verze, nově pojmenovaná DS N°4, a spolu s ní i zajímavý paradox - auto je v zásadě stejné, ale levnější než kdy dřív.
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?