Už o osem dní odštartuje úvodné podujatie Majstrovstiev sveta v rally 2012, ktorým bude legendárne Rally Monte Carlo. Ako je už známe, na štart tejto súťaže sa postaví aj slovenská posádka Melico Racing Teamu v zložení Jaroslav Melichárek – Igor Bacigál.
Rovnako, ako je tomu pred inými súťažami v sezóne, aj pred Monte Carlom bolo potrebné otestovať súťažnú techniku. V tomto prípade na to poslúžila dobre známa trať na Jankovom vŕšku. Tímu navyše prialo aj počasie, keď vozovku najskôr pokryl sneh, následne vďaka odmäku zostávala vozovka šmykľavá a nakoniec si jazdec vyskúšal novú techniku aj na už vyjazdenom mokrom povrchu. Tou technikou bol Peugeot 207 S2000 z dielní Tagai Racing Technology, s ktorým Jaro s Igorom absolvujú už spomínanú súťaž. „Doteraz som vo vozidle špecifikácie S2000 ešte nikdy nesedel a musím povedať, že táto technika ma naozaj veľmi prekvapila a v momente oslovila. Hlavne podvozkom a z toho vyplývajúcej perfektnej ovládateľnosti. Je síce pravda, že motor vďaka absencii turba nemá taký ťah ako WRC-čko, ale veľmi rýchlo som zistil, že aj s S2000-kou sa dá jazdiť naozaj rýchlo. V rámci testu nám navyše prialo aj počasie a tak sme mali možnosť odskúšať nielen všetky povolené druhy pneumatík DMACK, ktoré budeme obúvať na Monte Carle, ale aj rôzne, v priebehu dňa meniace sa povrchy vozovky, či tmu. Naozaj sme si nemohli predstaviť lepšie podmienky na testovanie. Bolo to perfektné, už sa neviem dočkať štartu,“ povedal po náročnom dni Jaro Melichárek.
„Do Monte Carla odlietame v sobotu zavčasu ráno, aby sme stihli úvodný ceremoniál spojený s tradičným fotografovaním posádok. Potom sa už začína trojdňový maratón obhliadok tratí, v utorok dopoludnia máme najskôr v pláne absolvovať shakedown a popoludní by sme chceli stihnúť ešte krátky test. Večer nás čaká slávnostný štart a v stredu ráno ostrý štart do súťaže, ktorá bude trvať až do nedele. Dúfam, že všetko bude klapať podľa našich predstáv a s dávkou potrebného šťastia sa nám podarí dôjsť až do cieľa tejto nesmierne náročnej súťaže“, zhrnul na záver najbližší program a cieľ tímu manažér Melico Racing Teamu Erik Melichárek.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.